Skip to content

Vesmírna loď Varginha

Táto vodná veža v tvare vesmírnej lode je len súčasťou tajomnej UFO mánie v tomto brazílskom meste.

Približná doba čítania: 3 minúty

20. januára 1996 sa v brazílskom meste Varginha udialo niečo zvláštne. Ťažko povedať, kde sa to začalo, ale mnohí naznačujú, že po uliciach mesta chodili dve sestry a ich kamarátka, ktoré vraj videli “bytosť” s tenkým telom, zvláštnymi nohami v tvare písmena V a veľkými červenými očami.

Chýry sa rýchlo rozšírili po celom meste. V priebehu jedného dňa boli údajne spozorované ďalšie UFO a do miestnych médií prichádzali ďalšie správy o pozorovaní mimozemšťanov a dokonca o ich dolapení. O dva dni neskôr bolo oznámené, že v priekope pri ceste sa našiel mŕtvy “tvor”. Údajne boli vyslané tri vojenské nákladné autá, aby ho vyzdvihli.

Brazílske médiá sa pre túto historku zbláznili, hoci sa nepodarilo overiť žiadnu jej časť. Príbeh sa dokonca stal medzinárodnou správou a denník Wall Street Journal napísal, že “Varginha má predpoklady na ‘vesmírnu Watergate'”. Napriek všetkým správam v tlači sa nikdy nepodarilo preukázať, že by išlo o niečo neobvyklé, okrem samovoľne vyvolaného masmediálneho šialenstva. Brazílska vláda popiera, že by sa celý incident niekedy stal, čo, samozrejme, vyvoláva ešte väčšie podozrenie u veriacich v UFO.

Odvtedy sa Varginha stala pútnickým miestom UFO – juhoamerickou obdobou Roswellu v Novom Mexiku – a mesto s radosťou využíva náhly prílev mimozemskej turistiky. V celom meste sa dajú kúpiť šedé bábiky a podniky pridali mimozemskú výzdobu.

Najväčším a najnápadnejším z predmetov súvisiacich s UFO v meste je vodárenská veža. Bola postavená v roku 2001, je vysoká 20 metrov a postavená tak, aby pripomínala loď, ktorú vraj videli obyvatelia mesta. Aby bol efekt ako z iného sveta dokonalý, vodárenská veža v noci svieti na fialovo.

Brazília ponúka ďalšie miesta

Brazília - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Brasil
Hlavné mesto: Brazília
Úradné jazyky: portugalčina
Štátne zriadenie: federatívna republika
Dátum vzniku: 7. september 1822
Rozloha: 8515767 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: real
Kód meny: BRL
Kurz (za 1 € dostaneš): 5.758 BRL
Medzinárodný kód krajiny: BRA/BR
Internetová doména: .br
Predvoľba telefónneho čísla: +55

Blízke miesta do +/- 300km