Skip to content

Toto je skutočné miesto, kde na Trujillov príkaz zavraždili sestry Mirabalové. Patria, Maria Teresa a najmä tvrdohlavá Minerva boli dlho aktívnymi členkami odbojového hnutia, a preto sa pre diktátora stali tŕňom v päte. Ten sa v istom okamihu rozhodol, že sa ich zbaví. Dňa 25. novembra 1960 prepadli ich ich auto na horskej ceste, práve keď sa sestry vracali domov z návštevy svojich uväznených manželov vo Fort Felipe v Puerto Plate. Zabijaci ich dobili na smrť, potom ich strčili späť do auta a auto zhodili z kopca, aby to vyzeralo ako nehoda. Nikto im však na to neskočil.

Medzinárodný deň boja proti násiliu páchanému za ženách

Okamžite bolo jasné, že za ich smrťou je Trujillo. Ukázalo sa, že týmto diktátor napokon prekročil hranice. Stratil všetku podporu zo zahraničia a o šesť mesiacov neskôr sa sám stal obeťou vraždy.

V roku 1999 vyhlásila OSN 25. november za Medzinárodný deň boja proti násiliu páchanému za ženách. Na mieste, kde sestry zavraždili, bol vztýčený pamätník. Je to odľahlé miesto v severných horách kam sa dostanete po nespevnenej ceste (bude ideálne keď zvolíte vozidlo s pohonom všetkých štyroch kolies), ktorá odbáča z hlavnej cesty neďaleko dediny La Cumbre. Okrem pamätníku tu nie je čo vidieť, takže je to len pútnické miesto.

Medzinárodný deň boja proti násiliu páchanému za ženách

Dominikánska republika ponúka ďalšie miesta

Dominikánska republika - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: República Dominicana
Hlavné mesto: Santo Domingo
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: unitárna prezidentská republika
Dátum vzniku: 12. júl 1924
Rozloha: 48442 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: dominikánske peso
Kód meny: DOP
Kurz (za 1 € dostaneš): 63.327 DOP
Medzinárodný kód krajiny: DO
Internetová doména: .do
Predvoľba telefónneho čísla: +1809, +1829, +1849

Blízke miesta do +/- 300km