Skip to content

Park sôch Cold Hollow

Keď sa blížite ku vchodu do Cold Hollow Sculpture Park, je ťažké si predstaviť, že by sa uprostred týchto odľahlých vermontských mliečnych fariem mohla skrývať výstava sôch svetovej úrovne. Keď však zabočíte na poľnú cestu a vyleziete na kopec, budete vedieť, že ste našli to správne miesto: desiatky pestrofarebných sôch veľkých rozmerov akoby zázračne vyrastali z okolitých polí so senom.

Od 70. rokov 20. storočia na tomto pozemku pracuje umelec David Stromeyer, ktorý vyrába sochy zo železa, kameňa a ocele. Pozemok slúži ako ateliér a zároveň ako trvalý domov jeho zbierky. Počas svojej kariéry jeho sochy precestovali celý svet a získali medzinárodné uznanie, pričom sa vracajú domov na tieto polia, keď nie sú vystavené inde. V roku 2014 David a jeho manželka Sarah Stromeyerová sprístupnili svoj pozemok verejnosti, aby si ho mohli vychutnať návštevníci. Dnes je v parku rozmiestnených takmer 70 sôch.

Park sôch Cold Hollow

Zaparkujte za malou stodolou, ktorá slúži ako návštevnícke centrum, a vezmite si mapu pozemku. Nasledujúcich niekoľko hodín strávte prechádzkou po vykosených cestičkách, ktoré križujú polia a vedú vás od jedného diela k druhému. Vychutnajte si sochárske formy, ktoré sa pohrávajú s témami ako napätie a rovnováha, alebo jednoducho preskúmajte štrukturálne limity materiálov.

Cold Hollow Sculpture Park, 4280 Boston Post Rd, Enosburg Falls, VT 05450, USA
44.8598503,-72.7624407
Navštív web stránku
Stiahni si KML súbor
Spojené štáty - Krátke info

United States
Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.132 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km