Skip to content

Vyhliadka na Mesiaci

Táto pozoruhodná nadpozemská krajina pri hlavnom meste Angoly je výsledkom miliónov rokov erózie.

Približná doba čítania: 2 minúty

Asi 40 kilometrov od hlavného mesta Angoly, Luandy, sa rozprestiera nadpozemská krajina. Erózia pôsobením vetra a dažďa počas tisícročí vytvorila zo zvetranej skaly kaňony a hrebene len pár krokov od hlavnej cesty. Miradouro da Lua, čo v portugalčine znamená „Vyhliadka na Mesiaci“, ukazuje rôzne farebné vrstvy skál, ktoré tvoria rozsiahlu panorámu.

Miradouro da Lua

Z útesu môžete vidieť nezvyčajné skalné útvary, ktoré sa postupne zmenšujú, ako sa tiahnu k moru. Ide o tzv. krasovú krajinu, ktorá vzniká z pomaly rozpúšťaného vápenca a iných polorozpustných hornín. Skutočný reliéf sa tiahne niekoľko kilometrov po tých istých skalách, ktoré oddeľujú hlavnú cestu od pláže, ale Miradouro da Lua je najlepším miestom, kde môžete vidieť celú nádheru mesačnej krajiny.

Miradouro da Lua

Ostré rokliny a výrazné krajinné útvary si najlepšie pozriete pri západe slnka, keď ich doznievajúce slnečné svetlo sfarbí do jasnej, žiarivo červenej farby. Krása Miradouro da Lua bola ďalej zvečnená v záverečnej scéne rovnomenného filmu z roku 1993, ktorý skúma vzťah Angoly a jej portugalských kolonizátorov prostredníctvom príbehu jednej rodiny.

Angola ponúka ďalšie miesta

Vyhliadka na Mesiaci

Angola - Krátke info

Miestny názov: Angola
Hlavné mesto: Luanda
Úradné jazyky: portugalčina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 11. novembra 1975
Rozloha: 1246700 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: kwanza
Kód meny: AOA
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR AOA
Medzinárodný kód krajiny: AGO/AO
Internetová doména: .ao
Predvoľba telefónneho čísla: +242

Blízke miesta do +/- 300km