Skip to content

Avant Mining v Fisher Mountain

V hlavnom meste sveta kremeňa si môžete vykopať vlastné kryštály.

Približná doba čítania: 2 minúty

Iste, mohli by ste si dopriať luxus v kúpeľoch a nasávať liečivú silu 4 000 rokov starej termálnej vody… ale nechceli by ste sa radšej s krompáčom v ruke hrabať ako zlatokop v červenej ílovitej hline? Za 25 dolárov môžete stráviť popoludnie hľadaním kryštálov kremeňa v Avant Mining. Za 1 000 dolárov vás personál odprevadí na súkromnú lokalitu, kde je zem taká bohatá na kryštály, že takmer nepotrebujete náradie, a maloobchodná hodnota vášho úlovku kryštálov bude určite vyššia, ako čo by ste zaplatili.

Fisher Mountain

Ocus Stanley Claim spoločnosti Avant na vrchu Fisher Mountain je najstarším verejným náleziskom v štáte Arkansas. Zberateľ minerálov Ocus si svoj nárok vykolíkoval v roku 1946, pričom od amatérskych lovcov kameňov vyberal 3 doláre alebo zaplatili “toľko, koľko si myslíte, že to stojí”, aby sa pokúsili nájsť jackpotový exemplár. Stanleyho múzeum minerálov založila pani Stanleyová, aby prezentovala kryštály hodné doslova múzea, ktoré boli z hory zozbierané. Niekoľko kúskov z Fisherovej hory je vystavených v Smithsonovom prírodovednom múzeu, pričom jeden z nich váži viac ako 900 kilogramov.

Na nálezisku Garfield Lewis Claim sa odohráva skutočné kúzlo. Súkromné vykopávky na tejto lokalite vás vyjdú na 1 000 dolárov, ale môžete na nich zarobiť späť v kryštáloch. “Body”, “zádery” a “dvojičky” sú len niektoré z pojmov, ktoré sa na tejto hore používajú. Všetky dávajú zmysel, keď jeden z nich držíte v ruke.

Fisher Mountain

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -5:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.07 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km