Skip to content

Texaské múzeum vysielania

Zbierka neznámych a historických zariadení používaných pre televíziu, film a rozhlas.

Približná doba čítania: 2 minúty

Máš záujem o rozhlasovú, televíznu, nahrávaciu alebo možno rockovú produkciu? Texaské múzeum rozhlasového vysielania v Kilgore má pre teba pripravenú ponuku. Nájdeš tu všetko od mixážneho pultu postaveného pre Jamesa Taylora až po jedno z prvých mobilných štúdií ESPN.

Návštevníci, ktorí sa zaujímajú o temnú tematiku, si môžu pozrieť kameru, ktorá bola prítomná pri atentáte Jacka Rubyho na Leeho Harveyho Oswalda. Tiež kameru, ktorá sa používala pri výrobe American Bandstand v Los Angeles. Niečo trochu staršie? Čo tak kamera inšpirovaná Jackym Gleasonom, ktorá vysielala televízny signál naživo a zároveň zaznamenávala rovnaké vizuálne efekty na bežný filmový pás. K dispozícii je kompletný spravodajský pult s monochromatickým priestorom, takže môžeš vidieť, aké to je pripravovať počasie.

Sú tu rozhlasové štúdiá z troch rôznych období. Múzeum má obrovskú zbierku televízorov zo 40., 50. a 60. rokov 20. storočia, ako aj rádiá z každého obdobia; zastúpené sú drôtové rekordéry, magnetofóny, domáce stereo, Edisonove stroje.

Si naladený na rock? Nachádza sa tu prvá Showco Super Board . Používala sa na nahrávanie albumu Jackson Brown’s running on empty, albumu Paula McCartneyho a Wings Wings over America a mnohých ďalších živých vystúpení. Tento zvukový panel, svojho času absolvoval turné so skupinou Led Zeppelin.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -5:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.086 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1