Skip to content

Kaplnka Thorncrown

Kaplnka Thorncrown je nádherný sklenený kostol v pohorí Ozark, ktorý vyzerá ako niečo, čo buď prišlo z budúcnosti, alebo ho postavili elfovia.

Thorncrown Chapel

Kostol, ktorý v roku 1980 postavil E. Fay Jones, architekt, ktorý sa učil u Franka Lloyda Wrighta, je takmer celý vyrobený z materiálov pochádzajúcich z miestnej prírody. Loď s vysokým stropom je vysoká 15 metrov a vyzerá, akoby nemala žiadne steny, ale v skutočnosti ju uzatvára 425 samostatných okien s plochou viac ako 1800 štvorcových metrov skla. V interiéri stavby visia z klenutého stropu v dokonalej symetrii hranaté trámy, ktoré buď ctia, alebo sa vysmievajú prírodnej symetrii naokolo.

Vďaka svojmu jedinečnému dizajnu kaplnka v roku 2000 skutočne získala štatút národnej historickej pamiatky, čo je pozoruhodný úspech, pretože vo všeobecnosti sa vyžaduje, aby pamiatka existovala aspoň 50 rokov, kým sa o nej vôbec začne uvažovať. Vplyv kaplnky na architektúru a dizajn ju však posunul za túto kvalifikáciu. Získala tiež množstvo architektonických ocenení.

Thorncrown Chapel

Kaplnka Thorncrown je otvorená od svojho postavenia a hostí návštevníkov z celého sveta. Magický priestor je stále otvorený na každodenné bohoslužby, ako aj na špeciálne podujatia, ako sú svadby, krsty elfov a pristátia cestovateľov v čase.

12968 US-62, Eureka Springs, AR 72632, USA
36.4172954,-93.7716073
Navštív web stránku
Stiahni si KML súbor
Spojené štáty - Krátke info

United States
Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.132 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km