Skip to content

Bicyklový strom

V jednom strome uprostred lesa na Vashonovom ostrove je bicykel. Nie je však zapletené vo vetvách v korune, ale zarastené v jeho kmeni 3.7 metrov nad zemou.

Nad záhadou, ako sa bicykel stal súčasťou tejto Duglasky tisolistej, si okoloidúci lámali hlavy celé desaťročia. Dojemný príbeh hovorí, že si bicykel ku stromu pripevnil mladík, ktorý bol skoro na to povolaný do prvej svetovej vojny a nikdy sa už nevrátil. Príbeh je to srdcervúci, avšak nepravdivý.

Don Puz, ktorý na ostrove v 50. rokoch 20. storočia vyrastal, tvrdí, že bicykel bol jeho. V roku 1954, keď bolo Puzovi 9 rokov, ich rodinný dom vyhorel a jeho otec pri požiari zomrel. Miestny obyvatelia sa rodine snažili vypomôcť darovanými vecami, vrátane nového bicykla pre chlapca. Pre Puza však bol bicykel veľmi malý a tak ho jedného dňa nechal v lese a domov sa radšej vrátil peši.

Bicyklový strom

V nasledujúcich rokoch najskôr niekto zasiahol, pretože je nepravdepodobné, že by strom sám od seba takto úhľadne “zhltol”. Bicykel zaklinený v kmeni stromu však pre mnohých predstavuje inšpiráciu. V roku 1994 napísal miestny autor Berkley Breathed knihu pre deti Red Ranger Came Calling, v ktorej je bicykel súčasťou vianočného príbehu.

99th Ave SW, Vashon, WA 98070, USA
47.4243450303,-122.4600855
Stiahni si KML súbor
Spojené štáty - Krátke info

United States
Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.132 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km