Skip to content

Cerro Fitz Roy

Inšpiráciou pre značku Patagonia Oblečenie je Cerro Fitz Roy, ktorý sa pri východe slnka sfarbuje do ružova.

Približná doba čítania: 3 minúty

Cerro Fitz Roy je jednou z najznámejších – a zároveň najnebezpečnejších – hôr v južnej Patagónii.

Patagónia

Táto impozantná hora, známa aj ako Monte Fitz Roy, sa nachádza medzi Argentínou a Čile v Južnom patagónskom ľadovom poli a je nesporne jednou z najkrajších turistických oblastí v Patagónii. Francisco Moreno horu prvýkrát uvidel v roku 1877 a pomenoval ju po Robertovi Fitz Royovi, kapitánovi lode HMS Beagle, ktorý spolu s Charlesom Darwinom v 30. rokoch 19. storočia zmapoval veľkú časť patagónskeho pobrežia. Cerro Fitz Roy je dnes súčasťou národného parku Los Glaciares a je hlavnou atrakciou pre návštevníkov z celého sveta.

Patagónia

Horu je možné vidieť z neďalekej malej dedinky El Chaltén, ale najkrajšie výhľady sa dajú dosiahnuť len pešo po množstve chodníkov v okolí vrcholu. Turisti môžu absolvovať jednodňové túry alebo si môžu požičať kempingové vybavenie a stráviť celé dni objavovaním oblasti a stretávaním sa s ľuďmi po ceste. Trasy sa vinú neuveriteľne rozmanitou krajinou s nádhernými zalesnenými oblasťami, otvorenými poľami a mohutnými balvanmi. Tieto cesty vedú k mnohým nedotknutým jazerám, na pozadí ktorých sa týčia ľadovce a vrcholy Fitz Roy. Ľadovcová voda v potokoch a jazerách pozdĺž turistických trás je pitná. Určite si nenechajte ujsť túru pri východe slnka na Lago de los Tres, kde uvidíte Fitz Roy osvetlený farbou ružových ruží.

Patagónia

Náročnosť túr sa pohybuje od ľahkých až po náročné, preto je najlepšie pred vyrazením požiadať o radu miestnych obyvateľov v návštevníckom centre El Chaltén. Mesiace od novembra do apríla sú najlepším obdobím na návštevu, ale počasie môže byť v tejto oblasti zlé a takmer je nemožné ho predpovedať.

Argentína ponúka ďalšie miesta

Cerro Fitz Roy

Argentína - Krátke info

Miestny názov: Argentina
Hlavné mesto: Buenos Aires
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 9. júl 1816
Rozloha: 2780400 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: argentínske peso
Kód meny: ARS
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR ARS
Medzinárodný kód krajiny: RA
Internetová doména: .ar
Predvoľba telefónneho čísla: +54

Blízke miesta do +/- 300km