Skip to content

Glaciarium

V tomto ľadovcovom interpretačnom centre sa nachádza jediný bar na svete, ktorý je celý vyrobený z ľadovcového ľadu.

Približná doba čítania: 3 minúty

Len kúsok od turistického a horolezeckého strediska El Calafate v argentínskej Patagónii sa nachádza Glaciárium, moderné ľadovcové interpretačné centrum, v ktorom sa nachádza aj jediný bar na svete, ktorý je celý z ľadovcového ľadu.

Glaciarium, Peru

Malé mestečko El Calafate (6 143 obyvateľov) je obľúbeným miestom pre turistov, horolezcov, milovníkov prírody a dobrodruhov, ktorí prichádzajú preskúmať neďaleký národný park Los Glaciares, oblasť magellanských subpolárnych lesov, západopatagónskych stepí a, ako už názov napovedá, ľadovcov.

Približne 30 % národného parku pokrýva ľad z mohutného ľadovca nachádzajúceho sa v tejto časti Ánd, ktorý zásobuje takmer 50 ľadovcov v regióne. Jeden z najznámejších ľadovcov, Perito Moreno, sa nachádza na území parku, asi 40 km západne od El Calafate.

Celkovo je to fantastické miesto na pozorovanie ľadovcov, a ak sa chcete o ľadovcoch dozvedieť viac, môžete sa vybrať do Glaciária, moderného interpretačného centra ľadovcov, ktoré sa nachádza len kúsok od El Calafate. Multimediálne výstavy tu vysvetľujú, ako vzniká ľad a ako sa ľadovce pohybujú a formujú svoje okolie. Zaoberajú sa históriou vzniku vesmíru a rôznych ľadovcov na Zemi, ako aj prvými bádateľmi a vedcami, vďaka ktorých výskumu sme oveľa lepšie pochopili prebiehajúce procesy. Môžete si tiež pozrieť veľký 3D model ľadového poľa južnej Patagónie a početných ľadovcov v tejto oblasti.

Glaciarium, Peru

Ak to všetko znie príliš vážne, nemusíte sa báť. Aj ten najmenej vedecky zvedavý človek má dôvod na návštevu Glaciária: Glaciobar. Glaciobar, ktorý je označovaný za jediný bar na svete kompletne vyrobený z ľadovcového ľadu, vrátane stoličiek, stolov a pohárov, je taký studený, že doň môžete vstúpiť až po tom, čo si oblečiete bundu, rukavice a topánky, ktoré vám poskytne odolný personál baru. Aj vtedy môžete v bare zostať len 20 minút, inak riskujete, že sa z vás stane trvalo zamrznutý objekt.

Argentína ponúka ďalšie miesta

Argentína - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Argentina
Hlavné mesto: Buenos Aires
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 9. júl 1816
Rozloha: 2780400 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: argentínske peso
Kód meny: ARS
Kurz (za 1 € dostaneš): 965.142 ARS
Medzinárodný kód krajiny: RA
Internetová doména: .ar
Predvoľba telefónneho čísla: +54

Blízke miesta do +/- 300km