Skip to content

Knižný trh v Parque Rivadavia

Tento takmer 70-ročný trh pod holým nebom s obrovským výberom kníh, komiksov a platní vždy odmení trpezlivého návštevníka.

Približná doba čítania: 2 minúty

Fiktívna anekdota Umberta Eca v knihe Meno ruže o nájdení obskúrneho zväzku v kníhkupectve v Buenos Aires je v skutočnosti celkom pravdepodobná: obchody s použitými knihami a knižné trhy pod holým nebom sú značkou kultúry tohto mesta. Ten v Parque Rivadavia patrí k najstarším a najväčším a je tiež celkom mimo turistických trás.

Na tomto veľkom knižnom trhu, otvorenom od roku 1953, sa predávajú a vymieňajú použité a nové knihy, platne a komiksy. Pri trpezlivom prezeraní zvyčajne zaprášených škatúľ sa dajú nájsť bestsellery, ale aj stratené klenoty, rarity a starožitnosti.

Keďže každý plechový stánok prevádzkuje iný nezávislý kníhkupec, sotva nájdete všetky otvorené v rovnakom čase. Okrem toho majú kníhkupci veľmi odlišné kritériá a zameranie a zvyčajne sa špecializujú na nejaký špecifický druh titulov: je tu stánok, ktorý predáva prevažne tituly v iných jazykoch ako v španielčine, ten, ktorý predáva veľa humanitných a filozofických publikácií, ten, ktorý predáva školské knihy, ten, ktorý obchoduje s komiksmi, ten, ktorý predáva len staré rarity. Je tu veľa políc, na ktorých môžete odhadnúť osobný vkus kníhkupca, alebo dokonca staré platne a niektoré videohry.

Parque Rivadavia, Buenos Aires

Aj vďaka tomu je každá návšteva knižného trhu Parque Rivadavia jedinečným zážitkom. Majte na pamäti, že hoci tu nájdete niektoré knihy aj v iných jazykoch ako v španielčine, tento trh je určený prevažne miestnym čitateľom.

Argentína ponúka ďalšie miesta

Knižný trh v Parque Rivadavia

Argentína - Krátke info

Miestny názov: Argentina
Hlavné mesto: Buenos Aires
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 9. júl 1816
Rozloha: 2780400 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: argentínske peso
Kód meny: ARS
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR ARS
Medzinárodný kód krajiny: RA
Internetová doména: .ar
Predvoľba telefónneho čísla: +54

Blízke miesta do +/- 300km