Skip to content

Fantastická jaskyňa Hang Son Doong

Najväčšiu jaskyňu na svete, ktorú objavili len v roku 1991 môžeš aj ty navštíviť. Tie rozmery sú nepredstaviteľné.

Približná doba čítania: 2 minúty

Vitaj v najväčšej jaskyni sveta. Jej hlavná sieň je viac ako 4.5 kilometrov dlhá a je vyššia ako Veľká pyramída v Gize. Jaskyňou by bez problémov preletelo i lietadlo Boeing 747.

Jaskyňa Hang Son Doong sa skrýva v krásnom parku Phong Nha-Ke Bang. Les je tu plný tajomstiev. V tieňoch stromov pretekajú podzemné rieky, vrátane jednej z najdlhších podzemných riek sveta. Vedci tu taktiež neustále nachádzajú nové živočíšne druhy. Párnokopytník nazývaný saola, ktorému sa hovorí “Ázijsky jednorožec” a ktorý je nápadne podobný gazele sa pred vedcami schovával až do roku 1992. Dokonca i samotná jaskyňa Hang Son Doong sa neodhalila zrakom verejnosti až do roku 1991, kedy sa v nej miestny farmár ukryl pred náhlou búrkou a s úžasom zistil, že je jeho úkryt o málinko väčší, ako očakával.

Pssst: Miestny obyvatelia nedávno predniesli, že objavili jaskyňu ešte väčšiu, ako je táto, ale jej polohu vraj zatiaľ hodlajú držať v tajnosti. Hang Son Doong je tak dodnes najväčšou jaskyňou, ktorú môžeš na svete navštíviť.

Vietnam ponúka ďalšie miesta

Vietnam - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Việt Nam
Hlavné mesto: Hanoj
Úradné jazyky: vietnamčina
Štátne zriadenie: unitárny jednostranný štát
Dátum vzniku: 2. júla 1976
Rozloha: 331230 km²
Časové pásmo: UTC +7:00
Mena: vietnamský dong
Kód meny: VND
Kurz (za 1 € dostaneš): 27135.586 VND
Medzinárodný kód krajiny: VN
Internetová doména: .vn
Predvoľba telefónneho čísla: +84

Blízke miesta do +/- 300km