Skip to content

Zlatý most

Tento nádherný most podpieraný dvoma gigantickými rukami vyzerá ako niečo z fantasy sveta.

Približná doba čítania: 2 minúty

Fotografie fantastického zlatého mosta mimo Da Nangu sa stali virálnymi ihneď, ako sa objavili na internete. Toto jedinečné dielo obklopené nádhernými scenériami vytvára poskytuje úžasný výhľad, akoby bol vytrhnutý zo sveta fantázie.

Obrie ruky podporujúce most symbolizujú niečo božské, mýtické alebo duchovné. Vyzerá to, akoby dvíhali most ako dar zo zeme. Hlavný architekt mosta, Vu Viet Anh, dokonca uviedol, že cieľom návrhu bolo “vyvolať pocit chôdze po niti tiahnucej sa rukami Božími”.

Stavba mosta bola inžinierskou výzvou, aby nedošlo k poškodeniu útesu pod ním a aby sa stavba nezosúvala s lesom okolo nej. Obrovské ruky vyzerajú, akoby boli vytesané z kameňa. Pravda je trochu iná. Najskôr vyrobili kostru podľa anatomického modelu, ktorú obalili pletivom a vyplnili sklenenou vatou. Potom až upravili povrch, aby vyzeral vierohodne.

Zlatý most, Vietnam

Nie je žiadnym tajomstvom, že výstvba Zlatého mosta je súčasťou investície v hodnote 2 miliárd dolárov, ktorá ma do tejto oblasti prilákať viac turistov. S takýmto nádherným mostom v tak ohromujúcom prostredí to bude mať len úspech.

Vietnam ponúka ďalšie miesta

Vietnam - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Việt Nam
Hlavné mesto: Hanoj
Úradné jazyky: vietnamčina
Štátne zriadenie: unitárny jednostranný štát
Dátum vzniku: 2. júla 1976
Rozloha: 331230 km²
Časové pásmo: UTC +7:00
Mena: vietnamský dong
Kód meny: VND
Kurz (za 1 € dostaneš): 27164.703 VND
Medzinárodný kód krajiny: VN
Internetová doména: .vn
Predvoľba telefónneho čísla: +84