Skip to content

Hostel Tanglin Hill Brunei

Opustená internátna ubytovňa, ktorá bola kedysi domovom najšikovnejších brunejských študentov a súčasných politikov.

Približná doba čítania: 3 minúty

Tanglin Brunei Hostel alebo Asrama Kerajaan Brunei di Singapura (AKBS), hoci je pre väčšinu miestnych obyvateľov takmer neznámy, má bohatú históriu ako rezidencia pre brunejských študentov študujúcich v Singapure. Tento hostel, ktorý je v súčasnosti v dezolátnom stave, bol postavený v roku 1958, aby sa v ňom mohol ubytovať rastúci počet študentov z Bruneja, ktorí boli posielaní na štúdium do zahraničia. V 50. rokoch 20. storočia to bolo bežné, keďže Brunej čelil hospodárskym problémom a ťažkostiam pri vytváraní vlastného bývalého vzdelávacieho systému. Spočiatku boli do Singapuru posielaní len študenti islamského zamerania, ale neskôr sa k nim pridali aj študenti anglického a malajského smeru.

Asrama Kerajaan Brunei di Singapura

Ubytovňa poskytovala študentom, ktorí v nej boli ubytovaní, zázemie, ako napríklad stravu, pranie, učebnice a príspevky, čo im umožňovalo pohodlný život počas pobytu v zahraničí. Pre mnohých z nich to bolo prvé samostatné bývanie a cestovanie ďaleko od rodín v Bruneji, s obmedzenou komunikáciou v porovnaní s dnešnou dobou.

Napriek počiatočným problémom sa študenti rýchlo adaptovali na život v hosteli a vytvorili si šťastné spomienky. Medzi študentmi boli obľúbené športy, najmä futbal, a v hosteli sa oslavovali národné udalosti, čo posilňovalo zmysel pre brunejské dedičstvo. S rozvojom elitných stredných škôl v Bruneji do roku 1983 sa znížila potreba posielať študentov do Singapuru, čo viedlo k zatvoreniu internátu. Opustený hostel Tanglin Brunei dnes pripomína svoju hrdú históriu ako ubytovňa, ktorá sa starala o brunejských študentov.

Asrama Kerajaan Brunei di Singapura

Ubytovňu AKBS musíte navštíviť, pretože je to skrytý klenot, ktorý sa nachádza vo veľmi nevyspytateľnej, nóbl štvrti Tanglin, no jeho strhujúci koloniálny štýl vás bude prenasledovať hlbokým obdivom k miestu, kde kedysi žili súčasní brunejskí politici. Návštevníci brunejského hostelu hlásili zvláštne zážitky a pocity, hoci nič násilné ani zlovestné.

Predpokladá sa, že opustené miesto má skôr historický význam a spomienky, než skutočnú paranormálnu aktivitu. Vzhľadom na to si môžete ubytovňu legálne pozrieť len zvonku, pretože zostáva súkromným majetkom brunejského konzulátu. Môžete si byť istí, že už len pohľad zvonku stačí na to, aby ste hlboko obdivovali život, ktorý sa v budovách kedysi nachádzal.

Asrama Kerajaan Brunei di Singapura

Singapur ponúka ďalšie miesta

Singapur - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Singapore
Hlavné mesto: Singapur
Úradné jazyky: angličtina, malajčina, čínština, tamilčina
Štátne zriadenie: unitárna parlamentná republika
Rozloha: 710 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: singapurský dolár
Kód meny: SGD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.451 SGD
Medzinárodný kód krajiny: SG/SGP
Internetová doména: .sg
Predvoľba telefónneho čísla: +65

Blízke miesta do +/- 300km