Skip to content

Kebun Baru: Klub spevavých vtákov

Západná mestská záhrada Ang Mo Kio v Singapure je spoločenským miestom pre spevavce a ich majiteľov.

Približná doba čítania: 2 minúty

V nedeľu ráno v singapurskej štvrti Ang Mo Kio to pravdepodobne budete počuť skôr, ako to uvidíte: jemné hrkútanie stoviek holubov zebričiek, z ktorých každý je vo svojej vlastnej ozdobnej klietke, 30 metrov vysoko vo vzduchu. Neďaleko sa ozýva vysoké cvrlikanie šám trojfarebných, bylbylov červenosluchých a okánikov riasnatých – a rozhovory či smiech majiteľov spevavcov. Toto je vtáčí klub Kebun Baru, ktorý sa nachádza v bujnej zeleni prímestského parku Ang Mo Kio Town Garden West.

Počas bežného víkendu sem prichádzajú nadšenci spevavého vtáctva z celého Singapuru, aby tu cvičili svoje vtáky. Spevavce sú spoločenské zvieratá a na spev potrebujú spoločnosť iných príslušníkov svojho druhu.

Historické pramene naznačujú, že amatérsky chov spevavcov sa v tomto regióne praktizuje od 19. storočia, možno aj skôr. V roku 2018 bol chov spevavých vtákov singapurským Národným úradom pre kultúrne dedičstvo označený za nehmotné kultúrne dedičstvo.

Kebun Baru

Hoci menšie kluby možno nájsť v kaviarňach roztrúsených po celom meste, stredisko v Kebun Baru, čo v malajčine znamená “nová záhrada”, je najväčšie svojho druhu v Singapure. Dobrovoľníci pomáhajú udržiavať zariadenia a okolité pozemky a organizujú súťaže, ktoré umožňujú nadšeným chovateľom predviesť svoje cenné vtáky. Zariadenie s klietkou je bezplatné a používanie zariadení na zavesenie vtáčích klietok je založené na princípe “kto prv príde, ten prv berie”. V blízkosti sa nachádzajú kaviarne, stánky s občerstvením a dielňa na výrobu a opravu vtáčích klietok.

Singapur ponúka ďalšie miesta

Singapur - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Singapore
Hlavné mesto: Singapur
Úradné jazyky: angličtina, malajčina, čínština, tamilčina
Štátne zriadenie: unitárna parlamentná republika
Rozloha: 710 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: singapurský dolár
Kód meny: SGD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR SGD
Medzinárodný kód krajiny: SG/SGP
Internetová doména: .sg
Predvoľba telefónneho čísla: +65

Blízke miesta do +/- 300km