Skip to content

Jazero Crescent

Svieža púštna oáza v tvare úzkeho polmesiaca.

Približná doba čítania: 2 minúty

Nestáva sa každý deň, aby ste videli skutočnú oázu, ktorá vyzerá presne ako vo filmoch – svieži porast zelene obklopený piesočnatými púštnymi kopcami, kam až oko dovidí.

Jazero Crescent Lake ponúka nadšeným cestovateľom a dobrodruhom presne toto. Tento trávnatý výbežok, vzdialený necelých 10 kilometrov južne od mesta Dunhuang, by sa pokojne mohol nachádzať uprostred Sahary. Rozhodne tak aj vyzerá.

A jazero s hĺbkou 15 až 25 stôp je vzhľadom na svoju izolovanú polohu uprostred slnkom spálenej púšte až podozrivo hlboké. Situáciu len zhoršila skutočnosť, že keď si miestna samospráva všimla, že jazero stráca svoju celkovú rozlohu, boli prijaté opatrenia, aby nedošlo k vyschnutiu zásob vody. Tento krok sa však netýkal ani tak ekológie, ako skôr cestovného ruchu, keďže jazero Crescent Lake je obľúbeným turistickým cieľom vo všetkých ročných obdobiach. Návštevníci neďalekých piesočných dún sa môžu dokonca previezť na ťavách, vrátane jedného výletu, pri ktorom turisti vidia východ slnka priamo v púšti.

Čína ponúka ďalšie miesta

Čína - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Čung-kuo
Hlavné mesto: Peking
Úradné jazyky: čínština
Štátne zriadenie: ľudovodemokratická republika
Dátum vzniku: 1. október 1949
Rozloha: 9596961 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: jüan
Kód meny: CNY
Kurz (za 1 € dostaneš): 7.72 CNY
Medzinárodný kód krajiny: CHN/CN
Internetová doména: .cn
Predvoľba telefónneho čísla: +86

Blízke miesta do +/- 300km