Skip to content

Záhrada motýľov na letisku Changi

Sledujte, ako motýle vzlietnu skôr, ako vy poletíte.

Približná doba čítania: 2 minúty

Ako si dokážete skrátiť čas na letisku pred odletom? Ak máte príslušné doklady, môžete sa dostať do letiskového salónika, aby ste si oddýchli alebo sa osviežili. Alebo ste typ cestovateľa, ktorý si rád prezrie rôzne obchody rozmiestnené po letisku a vyberie si niečo na jedenie alebo na čítanie.

Záhrada motýľov

Na singapurskom letisku Changi však existuje aj tretia možnosť: Vychutnávať si záplavu motýľov. Malý tropický biotop, ktorý sa nachádza v termináli 3, je údajne prvá motýlia záhrada na letisku na svete. Dvojúrovňová záhrada, ktorá obsahuje aj 20-metrový vodopád, je zasvätená prezentácii nespočetného množstva pestrých tropických rastlín a viac ako 1 000 motýľov. Domov tu má až 40 druhov, vrátane motýľa Parthenos sylvia a singapurského národného motýľa, Pachliopta aristolochiae.

Zatiaľ čo sa návštevníci môžu voľne pohybovať a obdivovať motýle, ktoré bezstarostne poletujú z kvetov na plátky ananásu strategicky rozmiestnené po celej záhrade, sú tu aj náučné tabule a výbehy, ktoré umožňujú návštevníkom vidieť životný cyklus motýľa zblízka, od húsenice až po okrídleného tvora. Kde inde sa dá lepšie pozorovať, ako motýle vzlietnu, než vy poletíte?

Singapur ponúka ďalšie miesta

Singapur - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Singapore
Hlavné mesto: Singapur
Úradné jazyky: angličtina, malajčina, čínština, tamilčina
Štátne zriadenie: unitárna parlamentná republika
Rozloha: 710 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: singapurský dolár
Kód meny: SGD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.465 SGD
Medzinárodný kód krajiny: SG/SGP
Internetová doména: .sg
Predvoľba telefónneho čísla: +65

Blízke miesta do +/- 300km