Skip to content

Morro do Pai Inácio

Tento vrch v národnom parku Chapada Diamantina ponúka tie najkrajšie západy slnka.

Približná doba čítania: 2 minúty

Chapada Diamantina je obrovský národný park v Brazílii, o niečo väčší ako štát Maryland. Tvoria ho náhorné plošiny lemované útesmi, z ktorých niektoré sú vysoké až 610 metrov. Turisti v tejto oblasti môžu pozorovať výhľady na široké údolia, vodopády, jazierka na kúpanie a podvodné lagúny farby zafíru.

Z mestečka Lençois, ktoré slúži ako najobľúbenejšia vstupná brána do parku, je to asi pol hodiny jazdy autom k východisku trasy na Morro Do Pai Inácio (Vrch otca Ignáca), odkiaľ vedie 0,5-kilometrová túra na jeden z najmalebnejších výhľadov v parku. (Chodník bol nedávno vylepšený o niekoľko schodov a zábradlie.) Vrchol je obľúbený najmä pri západe slnka a ponúka široký výhľad na okolité údolia a útesy, ktoré pripomínajú mesy na americkom juhozápade, ale so zelenou vrstvou. Môžete odtiaľto vidieť neďaleké údolie Vale do Capão a výrazné kopce Morro do Camelo a Morrão.

Výhľad sa spája s jednou z najstarších legiend tejto oblasti: V niektorých verziách príbehu ide o manželku plukovníka, ktorá otehotnela. Jej milenec v obave z rasisticky motivovanej odplaty ušiel na horu a skočil z nej s otvoreným dáždnikom, aby ho už nikdy nikto nevidel.

Brazília ponúka ďalšie miesta

Brazília - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Brasil
Hlavné mesto: Brazília
Úradné jazyky: portugalčina
Štátne zriadenie: federatívna republika
Dátum vzniku: 7. september 1822
Rozloha: 8515767 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: real
Kód meny: BRL
Kurz (za 1 € dostaneš): 6.07 BRL
Medzinárodný kód krajiny: BRA/BR
Internetová doména: .br
Predvoľba telefónneho čísla: +55

Blízke miesta do +/- 300km