Skip to content

Múzeum zakladateľov spoločnosti Qantas

Múzeum opisuje príbeh o tom, ako sa austrálska letecká spoločnosť s jedným dvojplošníkom stala jednou z najväčších na svete.

Približná doba čítania: 2 minúty

Predstavte si to: Píše sa rok 1920 v Longreach v provincii Central Queensland, ktorá sa nachádza takmer uprostred ničoho. Chcete založiť leteckú spoločnosť s vojnou zničeným lietadlom Avro 504 a chcete sa stať najväčšou leteckou spoločnosťou na svete. Toto múzeum ukazuje, ako to traja ľudia – Paul McGinness, Sir Hudson Fysh a Sir Fergus McMaster – dokázali.

Múzeum nezaložila ani nevedie spoločnosť Qantas, ale nezávislá skupina na zachovanie histórie tejto oblasti. Nachádza sa v ňom množstvo artefaktov vrátane samotných lietadiel, ktoré približujú dlhú históriu spoločnosti Qantas. Múzeum podrobne opisuje históriu leteckej spoločnosti od čias, keď sa plánovalo jej založenie, až po súčasnosť, keď je jednou z najsilnejších leteckých spoločností na svete.

Hangár z prvého štartu stále stojí a pre múzeum je postavená aj budova, ktorá vyrazí dych každému Avgeekovi: Airpark, v ktorom sa okrem iného nachádzajú vyradené lietadlá 747, 707, DC 3 a Super Constellation. Niektoré z nich si môžete prezrieť, ale nie všetky. Sprievodcovia vás však môžu posadiť na krídla lietadla 747. To nie je zlý kompromis, čo poviete?

Austrália ponúka ďalšie miesta

Austrália - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Australia
Hlavné mesto: Canberra
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: parlamentná konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 26. január 1788
Rozloha: 7692024 km²
Časové pásmo: UTC +10:00
Mena: austrálsky dolár (= 100 centov)
Kód meny: AUD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.611 AUD
Medzinárodný kód krajiny: AUS/AU
Internetová doména: .au
Predvoľba telefónneho čísla: +61

Blízke miesta do +/- 300km