Skip to content

Námestie Matrioška (ruské námestie Taowa)

Toto námestie zdobia stovky veľkých matriošiek a najväčšia z nich je funkčný hotel.

Približná doba čítania: 2 minúty

Väčšina ľudí navštevuje čínsku autonómnu oblasť Vnútorné Mongolsko, aby si pozrela nekonečné stepi a veľké jazerá. Ale uprostred tejto úžasnej krajiny môžu návštevníci nájsť aj takmer ruskú fantáziu.

V meste Manzhouli, ktoré leží neďaleko čínsko-ruských hraníc, je jednou z hlavných atrakcií námestie Matrioška (známe aj ako ruské námestie Taowa), kde sa môžete stratiť medzi stovkami obrovských bábik matrioška alebo ruských kraslíc. V jednej časti sú vedľa seba umiestnené bábiky s tvárami Vladimíra Lenina a Nelsona Mandelu. Obzvlášť veľká červeno-žltá bábika matrioška v strede námestia meria takmer 30 metrov a v skutočnosti je to hotel s obchodom.

Pre tých, ktorí majú matrioškovú horúčku, sú k dispozícii rady obchodov s matriošky štandardnej veľkosti, príveskami na kľúče a inými suvenírmi. Na námestí sa nachádzajú aj ďalšie rozmarné budovy vymaľované pestrými farbami, ktoré pripomínajú ikonické ruské pamiatky, ako je napríklad Chrám svätého Bazila v Moskve. Na námestí sa nachádza aj ruský cirkus.

Manzhouli sa považuje za križovatku kultúr Číny, Mongolska a Ruska. Nachádza sa približne 1 700 km od Pekingu, ale hranica s Ruskom je vzdialená len 15 minút jazdy autom od centra mesta.

Čína ponúka ďalšie miesta

Čína - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Čung-kuo
Hlavné mesto: Peking
Úradné jazyky: čínština
Štátne zriadenie: ľudovodemokratická republika
Dátum vzniku: 1. október 1949
Rozloha: 9596961 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: jüan
Kód meny: CNY
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR CNY
Medzinárodný kód krajiny: CHN/CN
Internetová doména: .cn
Predvoľba telefónneho čísla: +86