Skip to content

Oceánska priekopa To Sua

Svet je plný kúpalísk, ale len málo z nich sa vyrovná idylickej oceánskej priekope To Sua na Samoe

Približná doba čítania: 2 minúty

V priebehu tisícročí erózia lávových polí v okolí Lotofagy spôsobila, že v oblasti sa vytvorili prílivové jazierka a množstvo dier, z ktorých najväčšia je To Sua (jej názov v preklade znamená “veľká diera”).

Oceánska priekopa

Oceánska priekopa To Sua je potešením pre plavcov, pretože sa nachádza na okraji tropického raja, ktorého brehy obmýva Južný Pacifik. Návštevníci obklopení sviežimi záhradami sa po chodníkoch na útesoch dostanú k prírodnému bazénu so slanou vodou, ktorý je vnorený hlboko do zeme.

Západná strana oceánskej priekopy sa otvára na malú piesočnatú pláž, ktorá je prístupná len cez zákutia pripomínajúce jaskyňu. Hladké skalné steny z vulkanického čadiča miznú pod nohami a jediným prístupom k vode pod nimi je epický rebrík.

Oceánska priekopa

Ste príliš netrpezliví na pomalý zostup? Hoci sa môže zdať, že skočiť letmo do kryštálovo čistej vody nie je dobrá voľba, bazén so slanou vodou s hĺbkou 27 metrov ponúka úplne bezpečnú príležitosť pre tých, ktorí sú dostatočne odvážni na to, aby to skúsili. Keby vás adrenalínový zážitok nezlákal, plávanie v tyrkysových vodách oceánskej priekopy za zvukov piesne Bali Hai bude pravdepodobne rovnako nezabudnuteľným zážitkom.

Samoa ponúka ďalšie miesta

Samoa - Krátke info

Samoa, vlajka

Miestny názov: Samoa
Hlavné mesto: Apia
Úradné jazyky: samojčina, angličtina
Štátne zriadenie: parlamentná monarchia
Dátum vzniku: 1. január 1962
Rozloha: 2831 km²
Časové pásmo: UTC +13:00
Mena: taia
Kód meny: WST
Kurz (za 1 € dostaneš): 2.96 WST
Medzinárodný kód krajiny: WSM/WS
Internetová doména: .ws
Predvoľba telefónneho čísla: +2685

Blízke miesta do +/- 300km