Skip to content

Vulkán Arenal

Jedno z najnavštevovanejších miest v Kostarike

Približná doba čítania: 4 minúty

Sopka Arenal, ktorá sa nachádza na severozápade Kostariky, je síce v súčasnosti vo fáze odpočinku, ale stále patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v krajine. S výškou 1 670 metrov bola až donedávna najaktívnejšou sopkou v Kostarike s priemerom 41 erupcií denne. Aj keď sa aktivita na Arenale obmedzila na kúdoly dymu a niekoľko hlbokých otrasov, sopka a džungľa, ktorá ju lemuje, sú stále atraktívne a prekypujú životom. Vulkán v tvare kužeľa dominuje úrodnej krajine národného parku Arenal Volcano, a hoci sa nemôžete vydať na túru na samotnú sopku, stále je tu veľa príležitostí pozorovať starý lávový prúd a množstvo kostarických divokých zvierat.

Volcán Arenal

Ak túžite po turistike, najlepšie je objednať si sprievodcu. Väčšina sprievodcov hovorí dvoma jazykmi a prevedie vás korunami dažďového pralesa, pričom budú identifikovať druhy, ktoré sú pôvodné pre Kostariku. Skvelá správa pre milovníkov vtákov: viac ako 50 % kostarického vtáctva obýva národný park Arenal, čo z neho robí skvelé miesto pre pozorovateľov vtákov. Sledujte tukany žltohrdlé, ary olivové a mnohé druhy motýľov.

Volcán Arenal

Ak hľadáte trochu viac relaxu, potom ste na správnom mieste, pretože v Arenale sa nachádza niekoľko horúcich prameňov, v ktorých sa môžete namočiť. Tieto horúce pramene vznikajú, keď sa voda zohrieva pod zemou a vytvára na povrchu perličky. Horúce pramene sa dajú využiť na liečbu reumatizmu a iných ochorení. Ak ste skôr adrenalínoví nadšenci, prečo sa nepreletieť na zipline cez koruny džungle a pozrieť sa na sopku z výšky? Zo zipline je neuveriteľný výhľad na koruny pralesa, sopku Arenal, jazero Arenal a pohorie Talamanca.

Ak sa nebojíte tmy alebo rôznych príšeriek, potom je skvelým výletom nočná prechádzka po Arenale. Vezmite si čelovku a vydajte sa na výlet so sprievodcom do nočnej džungle a všimnite si, koľko párov žltých očí sa na vás pozerá. Stromové žaby s červenými očami, leňochody a jaguáre sú len niektoré z mnohých tvorov, ktoré môžete počas svojho dobrodružstva hľadať.

Volcán Arenal

Ďalším pozoruhodným výletom, ktorý treba brať do úvahy pri návšteve sopky Arenal, je vydať sa k nádhernému vodopádu Cataratas Fortuna. Tento 60-metrový vodopád, ktorý sa nachádza hneď za mestom La Fortuna, je skvelým miestom na kúpanie a na to, aby ste ocenili kúzlo hustej džungle pred ponorením sa do modrozeleného bazéna. K vodopádu sa môžete dostať pešo alebo na koni.

Pri plánovaní výletu sem si skúste vyhradiť niekoľko dní na úplné preskúmanie národného parku Arenal, pretože sa tu môžete venovať nekonečným aktivitám.

Volcán Arenal

Kostarika ponúka ďalšie miesta

Kostarika - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Costa Rica
Hlavné mesto: San José
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 1. január 1938
Rozloha: 51100 km²
Časové pásmo: UTC -6:00
Mena: kostarický colón
Kód meny: CRC
Kurz (za 1 € dostaneš): 559.684 CRC
Medzinárodný kód krajiny: CRI/CR
Internetová doména: .cr
Predvoľba telefónneho čísla: +506

Blízke miesta do +/- 300km