Skip to content

Red Onion Saloon

V tomto bare, ktorý bol pôvodne verejným domom počas zlatej horúčky na Klondike, sa kedysi používali bábiky na oznámenie, kedy dámy pracujú.

Približná doba čítania: 2 minúty

Salón Red Onion v meste Skagway na Aljaške, ktorý bol založený v roku 1898 ako bordel pre osamelých baníkov počas zlatej horúčky na Klondike, uchováva zašlú históriu miesta tým, že v ňom funguje múzeum verejného domu. V prízemí saloonu sa naďalej nachádza bar a reštaurácia, ale časy, keď podnik poskytoval ďalšie služby, sú už dávno preč.

Bordel na Aljaške

V roku 1900 bol Red Onion obľúbenou tanečnou sálou a v týchto priestoroch sa dodnes konajú podujatia so živou hudbou a drag show. V celej reštaurácii je vystavených množstvo predmetov. Steny zdobia pikantné dobové portréty zvodných žien a návštevníci si môžu vychutnať pohár piva pod pomerne rozsiahlou výstavou posteľných panvíc.

Bordel na Aljaške

Na poschodí múzea je sprístupnených 10 pôvodných izieb, v ktorých madam salónu a jej dievčatá zabávali svojich klientov. Každá miestnosť mala niekoľko dverí pre prípad potreby rýchleho úniku. Zákazníci si vyberali ženy tak, že si vybrali jednu z 10 bábik umiestnených pri bare, z ktorých každá predstavovala jednu z pracujúcich dám na poschodí. Keď si vybrali bábiku, položili ju na bar, čo znamenalo, že žena je v práci. Keď sa jej klient vrátil dole, bábika sa posadila vzpriamene, aby potenciálni zákazníci vedeli, že je k dispozícii.

Legenda hovorí, že Lýdia, bývalá madam v salóne, tu straší dodnes. Vôňa parfumu na chodbách alebo obzvlášť chladné miesta v blízkosti izieb na poschodí sa považujú za znaky jej prítomnosti ducha.

Bordel na Aljaške

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -8:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.086 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km