Skip to content

Ruiny v Talisay

Kedysi obrovské sídlo je majestatátnou zrúcaninou

Približná doba čítania: 2 minúty

Podľa príbehu si cukrový barón Don Mariano Ledesma Lacson začiatkom 20. storočia postavil svoje talianske sídlo s desiatimi spálňami na pamiatku svojej manželky, ktorá zomrela počas tehotenstva svojho 11. dieťaťa.

Filipínsky partizáni počas druhej svetovej vojny zamestnaní americkými silami, ktorí sa nachádzali na cukrovej plantáži v provincii Negros Occidental na Filipínach, dostali rozkaz zámerne podpáliť sídlo, aby zabránili napadnutiu japonských síl v tom, aby budovu mohli využívať ako veliteľstvo. Zámerom bolo spáliť zámok do tla.

Napriek tomu, že oheň horel a následne tlel niekoľko dní, steny a základy niekdajšieho honosného domu Dona Lacsona zostali zdravé.

Po desaťročiach nečinnosti boli pozemky v Talisay obnovené a znovu otvorené pre verejnosť, aj keď je zámok stále bez okien, strechy, vnútorných stien a veľkej časti podlahy, ktorá kedysi delila poschodia.

Dnes je Ruins malebným turistickým miestom s neďalekou reštauráciou. Je obľúbeným miestom konania svadieb a iných spoločenských udalostí.

Filipíny ponúka ďalšie miesta

Filipíny - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Pilipinas
Hlavné mesto: Manila
Úradné jazyky: filipínčina
Štátne zriadenie: prezidentská konštitučná republika
Dátum vzniku: 12. jún 1898
Rozloha: 299764 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: filipínske peso
Kód meny: PHP
Kurz (za 1 € dostaneš): 60.75 PHP
Medzinárodný kód krajiny: PHL/PH
Internetová doména: .ph
Predvoľba telefónneho čísla: +63

Blízke miesta do +/- 300km