Súhvezdie

Toto masívne dielo váži viac ako 250 ton a bolo navrhnuté ako pocta prvému prezidentovi Spojených arabských emirátov.

Približná doba čítania: [cas_citania]

Pamätný park zakladateľa v Abú Zabí je kreatívnou a umeleckou poctou zakladateľovi krajiny šejkovi Zayedovi bin Sultanovi Al Nahyanovi. Miesto prostredníctvom obrázkov, filmov a osobných výpovedí rozpráva príbeh šejka a jeho národného a medzinárodného vplyvu.

The Founder’s Memorial

Okolo pamätníka sa nachádza Záhrada kultúrneho dedičstva, ktorá zahŕňa flóru z rôznych púští a pobreží krajiny. V srdci tohto priestoru, medzi pôvodnými stromami Ghaf, sa nachádza Súhvezdie, jedna z najväčších umeleckých inštalácií na svete.

The Founder’s Memorial

Toto ohromné verejné umelecké dielo je 3D portrét, ktorý sa skladá z 1 327 geometrických tvarov pripevnených na 1 110 lanách. Keď sú tieto zavesené tvary v noci osvetlené, pripomínajú hviezdy a vytvárajú trojrozmernú podobizeň Zayeda. Dizajn nabáda divákov, aby použili “aktívne vnímanie” na rozoznanie portrétu Zayeda, podobne ako pri vnímaní astronomických súhvezdí.

Umelec a dizajnér Ralph Helmick, ktorý sa rozhodol pre astrálny motív, aby ukázal Zayeda ako “sprievodcu” Spojených arabských emirátov a ich ľudu, ho odhalil 100 rokov po jeho narodení. Inštalácia zároveň pripomína Zayedovu celoživotnú lásku k prírode.

The Founder’s Memorial

Spojené arabské emiráty ponúka ďalšie miesta

Spojené arabské emiráty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: دولة الإمارات العربية
Hlavné mesto: Abú Dabí
Úradné jazyky: arabčina
Štátne zriadenie: federácia
Dátum vzniku: 2. decembra 1971
Rozloha: 83600 km²
Časové pásmo: [actual_time]
Mena: dirham
Kód meny: AED
Kurz (za 1 € dostaneš): [prepocet_kurzu mena=”AED”] AED
Medzinárodný kód krajiny: UAE
Internetová doména: .ae
Predvoľba telefónneho čísla: +971

Blízke miesta do +/- 300km