Skip to content

Torre de TV Digital

Jeden z posledných návrhov architekta Oscara Niemeyera.

Približná doba čítania: 2 minúty

Digitálna televízna veža bola postavená na distribúciu telekomunikačného signálu do mesta Brasília a pre verejnosť bola otvorená v roku 2012. Neskôr bola prestavaná tak, aby zabezpečila úchvatný výhľad na mesto. V súlade s brazílskym architektonickým štýlom podivných stavieb a modernistického betónu s bielym náterom bola veža navrhnutá tak, aby bola viditeľná z diaľky.

Budova, ktorá je jedným z posledných návrhov známeho modernistického architekta Oscara Niemeyera, pripomína pri pohľade z diaľky zvláštny kvet – odtiaľ pochádza jej prezývka „kvet savany“ alebo kvet Cerrado. Tento monument, ktorý je sčasti telekomunikačnou vežou a sčasti vyhliadkovou plošinou, umožňuje 360-stupňový výhľad na mesto, vegetáciu Cerrado a celú brutalistickú architektúru mesta z polovice storočia.

Televízna veža, Brazília

Okrem vyhliadkového centra slúži veža aj ako zábavné centrum s reštauráciami, obchodmi a kaviarňami roztrúsenými okolo jej päty. Toto čudne vyzerajúce miesto, ktoré je pre väčšinu Brazílčanov stále neznáme a pred turistami dobre utajené, je alternatívou, ako si vychutnať výhľad na plánované mesto Brasilia z privilegovaného miesta na státie.

Brazília ponúka ďalšie miesta

Torre de TV Digital

Brazília - Krátke info

Miestny názov: Brasil
Hlavné mesto: Brazília
Úradné jazyky: portugalčina
Štátne zriadenie: federatívna republika
Dátum vzniku: 7. september 1822
Rozloha: 8515767 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: real
Kód meny: BRL
Kurz (za 1 € dostaneš): 5.261 BRL
Medzinárodný kód krajiny: BRA/BR
Internetová doména: .br
Predvoľba telefónneho čísla: +55