Skip to content

Van Goghov kostol

Steny tohto kostola zdobia farebné vitráže niektorých najznámejších diel Vincenta Van Gogha, ktoré rozprávajú príbeh umelca, ktorý pred mnohými rokmi začal svoju maliarsku kariéru v tomto meste.

Nebolo to v Amsterdame, Londýne ani Paríži, kde jeden z najslávnejších umelcov v histórii začal svoju kariéru. Vo veku 28 rokov sa Vincent van Gogh po mnohých cestách a pokusoch o iné zamestnania vrátil do rodičovského domu v Etten-Leur, aby sa venoval kresleniu a maľovaniu. Na počesť maliarovho vzťahu k tomuto mestu vznikol v Etten-Leur Van Goghov kostol, v ktorom umelcov otec kedysi pôsobil ako farár. V skutočnosti rodina van Goghovcov žila práve pred týmto kostolom, kde dnes stojí radnica.

Van Goghov kostol

Prehliadka kostola zahŕňa nádherné vitráže zobrazujúce van Goghov životný príbeh a jeho umenie, ako aj informačné panely opisujúce históriu Van Gogha v Etten-Leure a premietanie dokumentárneho filmu.

Aby si svoj deň zavŕšil v štýle Vincenta, môžeš navštíviť špeciálnu Van Goghovu cyklistickú trasu, ktorá ťa prevedie krajinou, ktorá inšpirovala Van Gogha. Na bicykli sa môžeš vydať aj k van Goghovmu rodnému domu v obci Zundert.

Markt 4, 4875 CE Etten-Leur, Netherlands
51.5693722,4.6354544
Navštív web stránku
Stiahni si KML súbor
Holandsko - Krátke info

Nederland
Miestny názov: Nederland
Hlavné mesto: Amsterdam
Úradné jazyky: holandčina, frízština
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 30. január 1648
Rozloha: 41543 km²
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: NLD/NL
Internetová doména: .nl
Predvoľba telefónneho čísla: +31

Blízke miesta do +/- 300km