Skip to content

Žraločí útes

Jedno z mála miest, kde môžu neskúsení šnorchlisti spozorovať žraloka.

Približná doba čítania: 2 minúty

Šnorchlovanie na koralových útesoch v národnom parku Pigeon Island je úplne fantastické, nech ste kdekoľvek na ostrovoch. Hlavnou atrakciou ostrova je však množstvo mladých a dospelých žralokov čiernohrotého. Tieto žraloky dosahujú dĺžku až päť metrov a dajú sa spoľahlivo pozorovať v oblasti pri väčšom z dvoch ostrovov, známej ako Shark Point Reef.

Pigeon Island, Srí Lanka

Zdá sa, že tento neagresívny druh celkom akceptuje ľudí vo vode a šnorchlisti majú takmer zaručenú príležitosť vidieť ich – niekedy len na pár metrov v plytkej vode hlbokej jeden meter. Je to jedno z mála miest, kde môžu mať úplne neskúsení šnorchlisti rovnakú šancu na stretnutie so žralokom ako kvalifikovaní potápači.

Pigeon Island, Srí Lanka

Národný park Pigeon Island sa v skutočnosti skladá z dvoch ostrovov: veľkého a malého. Je to morský národný park na Srí Lanke, ktorý sa nachádza vo väčšej časti mesta Trincomalee a obsahuje niektoré z najlepších zostávajúcich koralových útesov Srí Lanky. Mnohé zo 100 druhov koralov a 300 druhov rýb koralového útesu zaznamenaných v okolí sa nachádzajú v tomto národnom parku. Koralový útes navštevuje Kareta pravá, Kareta obrovská a Kareta zelenavá a ostrov je dôležitým hniezdiskom holuba skalného. Oblasť bola v roku 2004 vážne postihnutá cunami v Indickom oceáne, ale v súčasnosti sa už z veľkej časti zotavila.

Srí Lanka ponúka ďalšie miesta

Srí Lanka - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: ශ්‍රී ලංකා
Hlavné mesto: Kolombo
Úradné jazyky: sinhalčina, tamilčina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 22. mája 1972
Rozloha: 65610 km²
Časové pásmo: UTC +5:30
Mena: srílanská rupia
Kód meny: LKR
Kurz (za 1 € dostaneš): 327.916 LKR
Medzinárodný kód krajiny: LK
Internetová doména: .lk
Predvoľba telefónneho čísla: +94

Blízke miesta do +/- 300km