Skip to content

Dedina Ziro kmeňa Apatani

V dažďových lesoch Arunachal Pradesh v severovýchodnej Indii sa skrýva dedina Ziro, ktorá je domovom Apatanov.

Približná doba čítania: 2 minúty

Stará dedina kmeňa Apatani, Ziro, sa nachádza v tajomnom štáte Arunachal Pradesh v Indii. Táto oblasť je známa borovicovými kopcami, pestovaním vysokohorskej ryže a fascinujúcim národom Apatani.

kmeň Apatani

Apatani sú veľmi zaujímavý kmeň. Na rozdiel od iných kmeňov sú to ľudia, ktorí nie sú kočovní. Praktizujú trvalé mokraďové pestovanie v kopcovitom teréne klčovaním svahov, zatiaľ čo iné kmene praktizujú pestovanie v suchej krajine kálaním lesov.

Pravdepodobne najzaujímavejšími členmi sú staršie ženy kmeňa, ktoré nosia tetovanie na tvári a masívne krúžky v nose. Táto tradícia, hoci v súčasnosti už neexistuje, pochádza z predmoderných čias, keď boli ženy z kmeňa Apatani považované za najkrajšie v celom Arunachal Pradesh. Muži z iných kmeňov často kradli ženy Apatani, čo viedlo mužov z kmeňa Apatani k tetovaniu tvárí svojich žien a noseniu masívnych nosných krúžkov, aby boli menej príťažlivé.

kmeň Apatani

Najlepší čas na návštevu Zira je počas rituálov Murung v januári alebo počas júlového festivalu Dree, kde kmeň praktizuje obetovanie zvierat na počesť bohov.

Počas poľnohospodárskej sezóny sa turisti môžu zúčastniť a pozorovať pestovanie ryže s rybami, kde sa ryby chovajú na ryžových poliach.

kmeň Apatani

India ponúka ďalšie miesta

India - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: India
Hlavné mesto: Naí Dillí
Úradné jazyky: hindčina, angličtina, 21 miestnych jazykov
Štátne zriadenie: federatívna parlamentná republika
Dátum vzniku: 26. júl 1950
Rozloha: 3287263 km²
Časové pásmo: UTC +5:30
Mena: indická rupia
Kód meny: INR
Kurz (za 1 € dostaneš): 89.212 INR
Medzinárodný kód krajiny: IND/IN
Internetová doména: .in
Predvoľba telefónneho čísla: +91

Blízke miesta do +/- 300km