Skip to content

Dom masovej vraždy

Z rodinného domu sa vďaka nevyriešenej vražde stala morbídna atrakcia

Približná doba čítania: 2 minúty

Pokiaľ máš záujem o naozaj unikátnu dovolenku, zarezervuj si noc v dome, v ktorom bolo kedysi v spánku zavraždených osem osôb.

V roku 1912 patril dom Josiahovi a Sarah Mooreovým a ich deťom Hermanovi, Katherine, Boydovi a Paulovi. V noci na 10. júna sa rodina vrátil z kostola i s dcérami svojich priateľov Stillingerových: osmeročnou Inou a jej dvanásťročnou sestrou Lenou.

Niekedy medzi polnocou a piatou hodinou rannou vošla do domu neznáma osoba a pomocou úderov sekerou do hlavy povraždila všetkých, ktorí sa onej noci v dome nachádzali. Podľa expertov boli všetci zavraždení v spánku, okrem Leny, ktorá mala na rukách rany po pokusoch o sebeobranu.

I po celom storočí zostáva prípad nevyriešený. Hlavným podozrivým bol reverend George Kelly, ktorý prednášal bohoslužbu, ktorej sa rodina ten deň zúčastnila, a ktorý nasledujúceho dňa v päť hodín ráno mestečko opustil. Muž bol dvakrát vypočúvaný, odsúdený však nebol.

Dom, v ktorom sa vražda odohrala, zakúpili v roku 1994 Darwin a Martha Linnovi a zrenovovali ho do jeho podoby z roku 1912. Počas dňa si môžeš dom prehliadnúť a v noci prespať v miestnosti, v ktorom kedysi došlo k hroznému zločinu.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -5:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.074 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km