Skip to content

SubTropolis

"Najväčší podzemný obchodný komplex na svete", mesto s rozlohou 5,1 štvorcových kilometrov pod Missouri.

Približná doba čítania: 2 minúty

Udržiavanie vecí pod zemou má niekoľko výhod. Teplota zostáva takmer konštantná, náklady na energiu sú nižšie a v obrovskom priestore s rozlohou viac ako 5 štvorcových kilometrov štvorcových známom ako Subtropolis je celé mesto pracovníkov, ktorí sa môžu postarať o bezpečnosť vášho tovaru.

Subtropolis

V Subtropolis sa skladuje všetko od kolekcie USPS s miliónmi poštových známok a originálnych filmových kotúčov filmu Gone With the Wind až po sériu umelo nasvietených, človekom vytvorených biotopov, ktoré spoločnosť Earth Works používa na demonštráciu vedy študentom.

Ťažba v SubTropolis sa začala v 40. rokoch 20. storočia a prázdny priestor vyrástol pod vápencovými útesmi na rieke Missouri. V roku 1960 si majitelia uvedomili, že majú obrovskú plochu, ktorú by mohli prenajať na obchodné prevádzky. Svoje podzemné mesto nazvali “SubTropolis” a nazvali ho “najväčší podzemný obchodný komplex na svete”, čo je slovné spojenie, ktoré si spoločnosť Hunt Midwest nechala zaregistrovať ako ochrannú známku. SubTropolis má viac ako 11 kilometrov osvetlených spevnených ciest a v celom podzemí jazdia semi-trucky.

Subtropolis

“Naše kamióny nakladáme a vykladáme za perfektných poveternostných podmienok,” povedal Joe Paris, spoluzakladateľ a riaditeľ spoločnosti Paris Brothers, národnej spoločnosti špecializovanej na potraviny, ktorá má sídlo v SubTropolis. “Je to skutočne ekologické prostredie. V podzemí spotrebujeme pravdepodobne o 75 % menej elektrickej energie ako v nadzemnej hale. Či už ide o elektroniku alebo potraviny, nemáte tu výkyvy teploty a vlhkosti, a tak sa vám v ničom nehromadí kondenzát, vlhkosť. Z tohto hľadiska to podľa môjho názoru nemôžete prekonať.”

Subtropolis

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -5:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.087 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km