Skip to content

Dom zrkadiel

Už z ulice sa zrkadlový dom skutočne vyníma medzi okolitými budovami. Budova z bielej tehly s neuveriteľnými tvarmi zrkadiel, zobrazujúce hviezdy, motýle, dlane, planéty a dokonca aj kaligrafiu. Ale je jasné, že vyzdobený exteriér zbledne v závisti pri porovnaní s ohromujúcim interiérom budovy, v ktorom je takmer každý voľný priestor zakrytý zrkadlom.

Podlahy, steny, kusy nábytku a dokonca aj umývadlo v kúpeľni sú ozdobené zrkadlami vo všetkých možných tvaroch a farbách. Umelcom budovy je talianska rodáčka Lidia al-Qattan, maliarka, sochárka klenotníčka, ktorá sa vydala za kuvajtského umelca Khalifu al-Qattana. Prácu začala vtedy, čo sa neskôr stalo posadnutosťou, keď jej manžel odcestoval na výstavu do zahraničia. Počas jeho neprítomnosti sa cítila osamelo a začala zdobiť skrinku zrkadlovými dielmi. Po návrate zo služobnej cesty bol manžel výsledkom ohromený a povzbudil ju, aby pokračovala. Viac jej nebolo treba.

Zrkadlový dom, Kuvajt, Irak

Aj keď sa jedná o obytnú budovu, majitelia dychtivo ukazujú návštevníkom svoj domov. Pozrieť si môžeš aj umelecké galérie na poschodí, ktoré obsahujú zhromaždené diela, ktoré obaja umelci vytvorili.

Nenašli sme žiadne ďalšie súvisiace miesta

House 17 94 St, 35809, Kuwait
29.3478471,48.0092924
Stiahni si KML súbor
Kuvajt - Krátke info

Al-Kuwait
Miestny názov: Al-Kuwait
Hlavné mesto: Kuvajt
Úradné jazyky: arabčina
Štátne zriadenie: monarchia
Dátum vzniku: 19. jún 1961
Rozloha: 17818 km²
Mena: kuvajtský dinár
Kód meny: KWD
Kurz (za 1 € dostaneš): 0.341 KWD
Medzinárodný kód krajiny: KWT/KW
Internetová doména: .kw
Predvoľba telefónneho čísla: +9659

Blízke miesta do +/- 300km