Skip to content

Dom zrkadiel

Obytná budova zdobená úžasnou škálou zrkadlových mozaík.

Približná doba čítania: 2 minúty

Už z ulice sa zrkadlový dom skutočne vyníma medzi okolitými budovami. Budova z bielej tehly s neuveriteľnými tvarmi zrkadiel, zobrazujúce hviezdy, motýle, dlane, planéty a dokonca aj kaligrafiu. Ale je jasné, že vyzdobený exteriér zbledne v závisti pri porovnaní s ohromujúcim interiérom budovy, v ktorom je takmer každý voľný priestor zakrytý zrkadlom.

Podlahy, steny, kusy nábytku a dokonca aj umývadlo v kúpeľni sú ozdobené zrkadlami vo všetkých možných tvaroch a farbách. Umelcom budovy je talianska rodáčka Lidia al-Qattan, maliarka, sochárka klenotníčka, ktorá sa vydala za kuvajtského umelca Khalifu al-Qattana. Prácu začala vtedy, čo sa neskôr stalo posadnutosťou, keď jej manžel odcestoval na výstavu do zahraničia. Počas jeho neprítomnosti sa cítila osamelo a začala zdobiť skrinku zrkadlovými dielmi. Po návrate zo služobnej cesty bol manžel výsledkom ohromený a povzbudil ju, aby pokračovala. Viac jej nebolo treba.

Zrkadlový dom, Kuvajt, Irak

Aj keď sa jedná o obytnú budovu, majitelia dychtivo ukazujú návštevníkom svoj domov. Pozrieť si môžeš aj umelecké galérie na poschodí, ktoré obsahujú zhromaždené diela, ktoré obaja umelci vytvorili.

Kuvajt ponúka ďalšie miesta

Kuvajt - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Al-Kuwait
Hlavné mesto: Kuvajt
Úradné jazyky: arabčina
Štátne zriadenie: monarchia
Dátum vzniku: 19. jún 1961
Rozloha: 17818 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: kuvajtský dinár
Kód meny: KWD
Kurz (za 1 € dostaneš): 0.33 KWD
Medzinárodný kód krajiny: KWT/KW
Internetová doména: .kw
Predvoľba telefónneho čísla: +9659

Blízke miesta do +/- 300km