Skip to content

Domy Slnka

Prenajmi si sud, aby si mal jedinečný výhľad na miesto, kde sa Baltské more stretáva s Rižským zálivom.

Približná doba čítania: 2 minúty

Cesta na mys Kolka, blízko samého cípu západného polostrova Lotyšska, je ako cesta na okraj Európy. Park sa nachádza niečo vyše 2 km chôdze od malej dedinky Kolka. Pre tých, ktorí majú radi trochu izolácie, ponúkajú Domy slnka mysu Kolka možnosť prespať priamo na pláži.

Domy Slnka

Sudy sa nachádzajú v národnom parku na západnej pláži mysu Kolka a poskytujú vynikajúci výhľad na západ slnka a na “šev” vytvorený sútokom Baltského mora a Rižského zálivu.

Domy Slnka

Sudy nemajú elektrinu a jediné svetlo vo vnútri pochádza z niekoľkých malých sviečok, ktoré zvyčajne vopred rozmiestnia pracovníci parku. Informačné centrum národného parku sa nachádza kúsok odtiaľto a je jediným kontaktným miestom s vonkajším svetom. Vnútri návštevníci nájdu drobné nevyhnutné potreby, ako aj sprchy a bistro otvorené počas leta. Kúpeľne sú len v prístavbe.

Penzióny v neďalekej obci Kolka ponúkajú požičiavanie bicyklov pre tých, ktorí nedisponujú vlastným dopravným prostriedkom, čo umožňuje celodenné výlety do pôvabných dediniek na západnom pobreží Lotyšska. V obci sa nachádza aj supermarket so základnými zásobami. Inak sú obyvatelia mysu Kolka odkázaní sami na seba. Je to skutočne rustikálny zážitok na západnom pobreží Lotyšska.

Lotyšsko ponúka ďalšie miesta

Lotyšsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Latvija
Hlavné mesto: Riga
Úradné jazyky: lotyština
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 18. november 1918
Rozloha: 64589 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: LVA/LV
Internetová doména: .lv
Predvoľba telefónneho čísla: +371

Blízke miesta do +/- 300km