Skip to content

Farma Stott Hall

Farma uprostred diaľnice!, ale má to svoj dôvod.

Približná doba čítania: 2 minúty

Ak pôjdeš po diaľnici M62 na hranici medzi grófstvami Lancashire a Yorkshire, medzi križovatkami 22 a 23 sa ti naskytne nezvyčajný pohľad: farma uprostred diaľnice, z oboch strán obklopená viac-prúdovými cestami.

Keď sa koncom 60. rokov 20. storočia stavala diaľnica M62 na vresoviskách nad Huddersfieldom, inžinieri rozdelili cestu tak, aby sa vyhli storočnej farme známej ako Stott Hall Farm. Keďže okolo nej prechádzali milióny motoristov, rýchlo sa stala miestnou kuriozitou a zdrojom špekulácií – jeden rozhlasový komentátor ju nazval “Malý domček na prérii”. Bežná historka hovorí, že predchádzajúci majiteľ Ken Wild odmietol predať svoj pozemok. V skutočnosti inžinieri odklonili cestu kvôli geologickému zlomu pod farmou.

Farma Stott Hall

Zaujíma ťa, ako sa majitelia farmy dostávajú tam a späť? Farmári majú súkromný prístup cez podchod. Farma má tiež ploty, ktoré udržiavajú dobytok vo vnútri, strategicky umiestnené stromy, ktoré poskytujú trochu súkromia, a okná s trojitým zasklením, ktoré udržiavajú hluk vo vnútri domu na úrovni šumenia. Aj keď je farma obklopená diaľnicou, zapojila sa do iniciatív v oblasti životného prostredia a udržateľnosti, ako je poskytovanie biotopov pre kľúčové druhy vtákov a obnova rašelinísk, ktoré zadržiavajú uhlík a pomáhajú bojovať proti klimatickým zmenám.

Spojené kráľovstvo ponúka ďalšie miesta

Spojené kráľovstvo - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United Kingdom
Hlavné mesto: London
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: unitárna parlamentná konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 1. máj 1707
Rozloha: 242495 km²
Časové pásmo: UTC +0:00
Mena: libra šterlingov
Kód meny: GBP
Kurz (za 1 € dostaneš): 0.855 GBP
Medzinárodný kód krajiny: GBR/GB
Internetová doména: .uk
Predvoľba telefónneho čísla: +44

Blízke miesta do +/- 300km