Skip to content

Gunung Padang

Tieto rozbité fragmenty starovekých ruín môžu skrývať starovekú pyramídu.

Približná doba čítania: 2 minúty

V Indonésii je kopec pokrytý množstvom kamenných stĺpov, ale pod ním sa nachádza pravdepodobne jedna z najstarších stavieb, aké ľudstvo pozná.

Gunung Padang

V roku 2011 si geológ Dr. Danny Hilman Natawidjaja všimol na Gunung Padang niečo zvláštne. Nejde o skutočný kopec, ale o pochovanú pyramídu, ktorá mohla byť postavená pred 9 000 až 20 000 rokmi. Dokonca existujú dôkazy o komorách vytvorených človekom, ktoré vykazujú uhlíkové datovanie až 26 000 rokov. Ak sa preukáže pravdivosť tohto tvrdenia, mohlo by prepísať históriu, ako ju poznáme, a odhaliť zabudnutú civilizáciu.

Gunung Padang
Grafická rekonštrukcia ako mohla pyramída v minulosti vyzerať

Medzi historikmi prevláda názor, že celá ľudská civilizácia sa začala po poslednej veľkej dobe ľadovej, ktorá pokryla Zem už 11 500 rokov pred naším letopočtom. Ak táto pyramíde podobná stavba pochádza z obdobia staršieho ako 11 500 rokov pred naším letopočtom, potom by mohla dokázať, že Platónov opis potopenej civilizácie v dielach Timaeus a Kritias nebol len starogréckou legendou. Aké tajomstvá sa skrývajú hlboko v útrobách Gunung Padang? To ukážu až ďalšie vykopávky. Dúfajme, že indonézska vláda umožní Dr. Natawidjajaovi pokračovať vo výskume napriek rozhorčeniu a protestom, ktoré majú zastaviť akýkoľvek ďalší výskum zo strany indonézskej archeologickej inštitúcie.

Gunung Padang by sa mohol pridať k Gobekli Tepe, ďalšiemu megalitu v Turecku, ako jeden z najdôležitejších archeologických objavov v nedávnej histórii.

Gunung Padang

Indonézia ponúka ďalšie miesta

Indonézia - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Indonesia
Hlavné mesto: Jakarta
Úradné jazyky: indonézština, angličtina, holandčina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 17. august 1945
Rozloha: 1904569 km²
Časové pásmo: UTC +7:00
Mena: indonézska rupia
Kód meny: IDR
Kurz (za 1 € dostaneš): 17607.906 IDR
Medzinárodný kód krajiny: IDN/ID
Internetová doména: .id
Predvoľba telefónneho čísla: +62