Skip to content

Hojdačka na konci sveta

Hojdačka, ktorá vás vyhodí zo samého okraja.

Približná doba čítania: 2 minúty

Hlboko v ekvádorskej divočine sa nachádza seizmická monitorovacia stanica na strome, známa ako Casa del Arbol. Nachádza sa vo výške 8530,184 stôp (2600 metrov) nad morom a jej účelom je pozorovať horu Tungurahua, neďalekú aktívnu sopku, z jej neistého stanovišťa. Aj keď na samotný domček na strome je nádherný pohľad, skutočnou atrakciou je hojdačka visiaca na jednom z tenkých konárov stromu.

Hojdačka, na ktorej vás drží iba osamelý bezpečnostný pás, vás vynesie do vzduchu nad kaňonom. Nie je jasné, odkiaľ sa hojdačka vzala – možno ju postavil rozmarný seizmológ.

Hojdačka je súčasťou malého parku v Casa de Arbol s tromi hojdačkami a malým zip-line. Dobrodruhovia všetkých vekových kategórií sa môžu hojdať na konci sveta, ale podľa vlastného uváženia. Hoci kedysi bola hojdačka úplne bez dozoru, dnes sú tu sprievodcovia, ktorí vám pomôžu zapnúť sa a postrčiť vás pri hojdaní – a samozrejme vás odfotia. No vyzerá to tak, že hojdačka visí nad útesom, v skutočnosti visí nad strmým svahom, takže zážitok nie je taký vzrušujúci, ako ukazujú obrázky.

Hojdačka na konci sveta

Turistické spoločnosti vám ponúknu kyvadlovú dopravu medzi Baños a Casa de Arbol za cenu len 5 dolárov za osobu. Odchádzajú viackrát denne a sú skvelé, ak uprednostňujete jednoduchosť kyvadlovej dopravy a nevadia vám dlhé rady, obmedzený čas a obrovské skupiny ľudí. Môžete tiež využiť autobus, ktorý odchádza z centra mesta a ide priamo do Casa de Arbol. Stojí 2,50 dolára a pri hojdačke budete čakať v oveľa menších radoch.

Ekvádor ponúka ďalšie miesta

Ekvádor - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Ecuador
Hlavné mesto: Quito
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 16. február 1840
Rozloha: 283561 km²
Časové pásmo: UTC -5:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.067 USD
Medzinárodný kód krajiny: EC
Internetová doména: .ec
Predvoľba telefónneho čísla: +593