Skip to content

Integratron

Uprostred púšte zaži v oáze krištáľový zvukový kúpeľ vo vnútri presvetlenej zvukovej komory

Približná doba čítania: 3 minúty

Keď sa do tejto kopulovitej budove s perfektnou akustikou postavíš a prenesieš pár slov, bude ti pripadať, ako by k tebe tvoj mozog prehováral skrz vibrácie. Je to prazvláštny pocit, rovnako ako Integratron sám.

V roku 1952 zažil bývalý letový technik George Van Tassel niečo, čo mu zmenilo život. Ako popísal vo svojej knihe I Rode a Flying Saucer (slovensky “Cestoval som v lietajúcom tanieri”) z roku 1955, Tassel zrovna spal, keď k nemu pristúpila bytosť z planéty Venuša, prebudila ho, doviedla na palubu svojej vesmírnej lode a telepaticky mu odovzdala tajomstvo večnej mladosti. K omladeniu ľudského tela je podľa návštevníka z Venuše potrebné postaviť kopulovitú stavbu bez použitia kovu, v ktorej budú k dispozícii pomôcky umožňujúce cestovanie časom a stav beztiaže.

Vybavený týmito inštrukciami sa Tassel vydal do púšte v národnom parku Joshua Tree, kde začal budovať stavbu, ktorú nazval Integratron. Lokácia bola pre Tassela zásadná, veril totiž, že miesto leží v geomagnetickom poli, ktoré pri správnom využití dokáže omladzovať bunky.

Za použitia dreva, laminátu, betónu a skla postavil bez akýchkoľvek klincov, skrutiek, alebo iného kovu dvojposchodovú, 12 metrov vysokú kopulovitú budovu. Stroj na cestovanie časom ani kabína stavu beztiaže však nikdy nevznikla, Tassel zomrel na infarkt v roku 1978, skôr ako stihol stavbu dokončiť.

Dnes sa do Integratronu môžeš vypraviť na “zvukové kúpele”, pri ktorých až 30 osôb leží v kruhu na podlahe budovy s chodidlami namierenými ku stenám, zatiaľ čo liečiteľ búcha do mís z kremeňa, kedy každá z nich vydáva zvuk o inej frekvencií. (Podľa majiteľov objektu tento zážitok prináša relaxáciu a “zvukovú liečbu” tím, že ti rozvibruje jednotlivé časti tela.)

Budova je natoľko akustická, že sa tu hlasno prenáša každé popotiahnutie nosom či zašúpanie nohami. Práve preto zvukové kúpele začínajú dôrazným varovaním “NECHRÁPAŤ“.

Integratron

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -7:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.065 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km