Skip to content

Poštová schránka v Mohavskej púšti

Najizolovanejšia poštová schránka v Amerike umožňuje cestujúcim v púšti zaznamenať svoj prechod.

Približná doba čítania: 2 minúty

Zadok vás možno bude bolieť z rozbitej cesty, ale ak sa zastavíte na piknik okolo 74. kilometra na starej mojavskej ceste, nájdete jednu z najmenej prístupných poštových schránok v Spojených štátoch.

Mojave Road Mailbox

Táto odľahlá poštová schránka, ktorá je obľúbeným cieľom milovníkov terénnej jazdy, určite ponúkne jedinečný zážitok tým, ktorí chcú vidieť niektoré zo vzácnejších miest v celej krajine. Poštová schránka Mojave, obklopená krovinatým porastom a rozpálenou vysokou púšťou, sa nachádza na starej ceste Mojave Road (predtým známej ako Mojave Trail), ktorá vedie stredom národnej rezervácie Mojave v juhovýchodnej Kalifornii. Mojavská cesta je dlhá a pustá poľná cesta, ktorej prejazd trvá v najlepších podmienkach dva až tri dni, takže bez vozidla s vysokou svetlou výškou a pohonom všetkých štyroch kolies je poštová schránka takmer úplne nedostupná.

Mojave Road Mailbox

Hrubú oceľovú poštovú schránku a vysokú americkú vlajku umiestnili v roku 1983 Priatelia Mojavskej cesty, skupina na ochranu prírody a historická spoločnosť, ktorá chcela pridať miesto, kde by si cestujúci mohli označiť svoj prechod po neudržiavanej poľnej ceste. Okrem nespočetných nálepiek a grafitov na vonkajšej strane schránky sa na nej nachádza kniha, do ktorej sa môžete podpísať a zanechať ľubovoľný komentár a pozrieť si, kto ďalší sa odvážil prejsť púšťou.

Mojave Road Mailbox

Poštu z mojavskej schránky nikto nevyzdvihuje, ale aspoň si teraz môže zapamätať každého, kto je dostatočne neohrozený na to, aby sa pokúsil vydať na cestu cez púšť na vlastnú päsť.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

Spojené štáty, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -8:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.082 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km