Skip to content

Club 33

Skrytý klenot Disneylandu: Detské ihrisko pre elitu dospelých

Približná doba čítania: 2 minúty

V Disneyland na námestí New Orleans hneď vedľa východu z atrakcie Piráti z Karibiku stoja neoznačené šedo-zelené dvere. Nie je na nich žiadny nápis, ale kúsok vpravo visí ceduľka s číslom 33 a pod ňou je pod mosadzným panelom ukrytý bzučiak. Jedná sa o vstup do úplne exkluzívneho, neskutočne drahého Club 33, ktorý založil sám Walt Disney, aby mal kde baviť svojich VIP hosťov.

K vstupu do tajnej luxusnej reštaurácie musíš byť členom alebo hosťom člena klubu. Členstvo si môžeš kúpiť za $25 000, každoročne však musíš ešte prispievať ďalších $10 000. Maximálny počet členov je však 500, takže si na prijatie do klubu možno počkáš niekoľko rokov.

Do reštaurácie Club 33 sa dostaneš len s rezerváciou. po zazvonení na bzučiak ťa obsluha vpustí do reštaurácie na druhom poschodí. Cestou prejdeš okolo jediného baru v Disneyland, ktorý podáva alkoholické nápaje. Reštaurácia je vyzdobená v štýle New Orleans 19. storočia a dizajn tu dopĺňa francúzsky drevený výťah a prútené toalety. Obsluhovať ťa budú skúsení čašníci v špeciálnych uniformách klubu, ktorí ťa radi upozornia na ručne maľované obrázky zo série Fantázia, ktoré sú vystavené na stenách, a stôl z natáčania filmu Mary Poppins.

Walt Disney sám klub nikdy nevidel, zomrel v decembri 1966 päť mesiacov pred jeho otvorením. Jeho vplyv je tu však patrný dodnes. V jednom rohu stojí animatronický Kondor morkovitý. Disney chcel, aby vták hosťov prekvapoval hlasom, ktorý by v skutočnosti patri hercovi ukrytému v búdke pod ním. Po celej miestnosti boli za týmto účelom inštalované reproduktory, tie sú ale už odpojené.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -7:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km