Skip to content

Justizcafe

Aj pre širokú verejnosť je dostupná kaviareň a reštaurácia s obedovým menu na streche viedenského Justičného paláca! Perfektný výhľad je v cene ;)

Približná doba čítania: 2 minúty

Prejdi cez detektor kovov, otvor svoju tašku pre rýchle nahliadnutie a zastav sa. Veľká vstupná hala stojí za chvíľku pozornosti, kým sa vydáš k výťahu. Po príchode do Justizchafe – zastrčený na streche viedenského Justičného paláca – si vyber obed a kľudne si ho vychutnaj obklopený právnikmi, sudcami a 360-stupňovým výhľadom na centrum Viedne.

Tento pracovný reštauračný klenot existuje predovšetkým pre tých, ktorý si chcú oddýchnuť od súdu, alebo majú prestávku, ale je taktiež prístupný pre širokú verejnosť. Z vonkajšej terasy paláca v nemeckom renesančnom štýle sa môžeš pokochať na viedenský historický okruh, rakúsky parlament, cisársky palác Hofburg a Dóm svätého Štefana.

Jedlá v Justizcafe sú prekvapivo cenovo dostupné (od 8 do 12 €), ale nie je to nič výnimočné. V kuchyni pracuje aj chorvátsky šéfkuchár Ivo Brnjic, ktorý varil pre známe osobnosti, ako je princ Charles či Placido Domingo. Kuchyňa vždy ponúka 3 jedlá na dennom menu uvarených z jednoduchých čerstvých surovín. Dobrý obed s nádherným výhľadom a bohatou výzdobou paláca sa ti môže javiť ako bonus.

Súd, Viedeň

Justizcafe je otvorený denne od 07:00 do 16:00 v pracovné dni. Výťah do reštaurácie sa nachádza v zadnej časti budovy.

Rakúsko ponúka ďalšie miesta

Rakúsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Österreich
Hlavné mesto: Viedeň
Úradné jazyky: nemčina
Štátne zriadenie: spolková republika
Dátum vzniku: 1. január 1955
Rozloha: 83879 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: AUT/AT
Internetová doména: .at
Predvoľba telefónneho čísla: +43

Blízke miesta do +/- 300km