Skip to content

Leica Boutique Milan

Tento obchod s fotoaparátmi v Miláne má jednu z najväčších zbierok luxusných starožitných fotoaparátov v Európe.

Približná doba čítania: 2 minúty

Každému, kto sa zaujíma o históriu fotografie, netreba toto miesto predstavovať, pokiaľ ide o fotoaparáty Leica. Táto slávna nemecká spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1914 v nemeckom meste Wetzlar, je známa výrobou kvalitných a drahých 35 mm fotoaparátov.

V roku 1913 Oskar Barnack vyrobil prvý komerčne úspešný 35 mm fotoaparát na svete, známy ako Ur-Leica. Odvtedy spoločnosť vyrába to, čo niektorí nazývajú “luxusné fotoaparáty”. Niektoré fotoaparáty môžu dosiahnuť cenu 10 000 dolárov a niektoré sa považujú za umelecké diela vďaka svojmu vysokokvalitnému sklu a dizajnu.

V malom obchode s fotoaparátmi v Miláne sa nachádza pravdepodobne najväčšia zbierka týchto historicky významných fotoaparátov v Európe. Obchod získava fotoaparáty od súkromných zberateľov a z aukcií.

Leica Boutique Milan

Zbierka obsahuje približne 450 fotoaparátov z rôznych období. Nachádzajú sa v nej aj ďalšie unikátne fotoaparáty vrátane osobného fotoaparátu Leica M-6 slávneho fotografa Gianniho Berenga Gardiniho. Fotografovia z celého sveta sem prichádzajú nakupovať a prezerať si pôsobivú a ohromujúco drahú zbierku Leica.

Taliansko ponúka ďalšie miesta

Taliansko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Italia
Hlavné mesto: Rím
Úradné jazyky: taliančina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 17. marec 1861
Rozloha: 301338 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ITA/IT
Internetová doména: .it
Predvoľba telefónneho čísla: +39

Blízke miesta do +/- 300km