Skip to content

Cez všetku snahu je hľadanie spoločnej témy zábavného parku Mukluk Land nesmierne ťažké. Najlepšie ho je možné popísať ako “veci z Aljašky”.

Učitelia na dôchodku George a Beth Jacobs založili Mukluk Land v roku 1985 ako spôsob, ktorým mohli s verejnosťou zdieľať svoju zbierku vecí z Aljašky. Sami park označujú ako “najunikátnejšiu destináciu Aljašky.” Nachádza sa tu zbierka vecí, miestnosť plná arkádových automatov, kolekcia plechoviek od piva, minigolf, obria hlava kapusty a červeno-biely autobus nazývaný “Santova raketa”.

A potom sú tu bábiky. V jednej drevenej chatke sa ich tu nachádzajú stovky: v radách na zemi, na poličkách, v otvorených kufroch a červených plastových kabrioletoch. Všetky sa pozerajú smerom k oknu, ktorým môžeš nahliadnuť dovnútra, vstup do budovy je však zakázaný. O tom ťa uistí taktiež nastražená pasť na medvede položená za dverami.

Akonáhle si prehliadneš všetky zhrdzavené vozidlá rozostavené na trávniku, nezabudni sa vyfotiť u najväčšej atrakcie parku: Obrí mukluku. Táto obrovská červená bota s bielymi brmbolcami je zavesená na vstupnej bráne.

AK-2, Tok, AK 99780, USA
63.342255,-143.0805546
Navštív web stránku
Stiahni si KML súbor
Spojené štáty - Krátke info

United States
Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.13 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km