Skip to content

Múzeum videohier

Návštevníci si tu môžu zahrať viac ako 150 retro arkádových hier.

Približná doba čítania: 2 minúty

Pre východoeurópanov sú hracie automaty zdrojom zdravej dávky nostalgie – možno ešte väčšej ako pre ľudí z iných miest s históriou arkád.

Vo východnej Európe prežili herne ako životaschopný obchodný model až do roku 2000. Často vo forme mobilných herní, ktoré v lete jazdili po menších mestách. Múzeum arkád v Krakove to všetko oživuje obrovskou zbierkou viac ako 100 historických automatov.

V komunistickom Poľsku mohol jeden arkádový automat stáť toľko, čo nové auto, a hranie na ňom stálo približne 0,50 eura. Napriek tomu boli masovo obľúbené. Väčšina automatov sa splatila do jedného mesiaca a potom prinášala zisk.

Krakow Arcade Museum

Mnohé hracie automaty vydržali až do roku 2000 v špecializovaných herniach alebo na herných nákladných autách, ktoré jazdili do menších miest a dedín.

Dnes je v krakovskom múzeu arkád zhromaždených viac ako 100 herných automatov od klasických, ako je Pac man, až po novšie hry, ako je Dance Dance Revolution. V herni sa platí za hodinu hrania. Nemusíte sa tak starať o mince alebo kredity, ale môžete si jednoducho zahrať, čo chcete.

Poľsko ponúka ďalšie miesta

Poľsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Polska
Hlavné mesto: Varšava
Úradné jazyky: poľština
Štátne zriadenie: parlamentná republika
Dátum vzniku: 11. november 1918
Rozloha: 312696 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: poľský zlotý (=100 grošov)
Kód meny: PLN
Kurz (za 1 € dostaneš): 4.325 PLN
Medzinárodný kód krajiny: POL/PL
Internetová doména: .pl
Predvoľba telefónneho čísla: +48

Blízke miesta do +/- 300km