Skip to content

Flipper múzeum

Budapešť ukrýva veľmi veľa zaujímavých atrakcií. Jedno z nich je i toto múzeum pinballu a hracích automatov. A na každom sa môžeš zahrať.

Približná doba čítania: 2 minúty

Prvý pinball uzrel svetlo sveta v roku 1869. Hlavný boom nastal v 80. a 90. rokoch. Nebolo toho človeka, ktorý nepoznal túto stolovú hru. Útlm nastal s príchodom počítačov približne v roku 1995, ale pinball nepovedal ešte svoje posledné slovo.

V centre Budapešti, v suteréne pod obytnou budovou sa nachádza centrum pinballistov. Múzeum, ktoré založila dvojica zanietených nadšencov, je plné klasických hracích automatov. A všetky sú v prevádzkyschopnom stave.

Na 400 m², medzi viac ako 130 automatmi je vystavených aj mnoho výnimočných a jedinečných automatov, na ktorých sa môžeš zahrať. Napr. stroj Mesovonat, ktorý je jediným známym hracím automatom maďarskej výroby. Majitelia sa dokonca snažia vypátrať záhadného dizajnéra tejto hry.

Stačí si zakúpiť lístok a môžeš využiť automaty počas celého dňa koľko chceš. Okrem pinball, tu nájdeš aj ďalšie old school hry, ako napríklad automat s Golden Axe.

Ideálny čas na návštevu, je škaredé, chladné počasie, kedy by si nevytiahol ani päty z hotela.

Viac sa dočítaš o Flipper múzeu v našom reporte z Budapešti.

Maďarsko ponúka ďalšie miesta

Maďarsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Magyarország
Hlavné mesto: Budapešť
Úradné jazyky: maďarčina
Štátne zriadenie: parlamentná republika
Dátum vzniku: 1. január 1918
Rozloha: 93030 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: maďarský forint (=100 fillérov)
Kód meny: HUF
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR HUF
Medzinárodný kód krajiny: HUN/HU
Internetová doména: .hu
Predvoľba telefónneho čísla: +36

Blízke miesta do +/- 300km