Skip to content

Ostrov Hormuz

Ak si chcel niekedy navštíviť planétu MARS, nemusíš zúfať. Takúto červenú planétu objavíš na Iránskom ostrove v Perzskom zálive.

Približná doba čítania: 2 minúty

Ľudia používajú okrovú farbu na rôzne umenie už od praveku. V modernom Iráne je tento prírodný pigment zodpovedný za červené pláže a pôdu na tomto pozoruhodnom ostrove. A stále láka umelcov, ktorí sa inšpirujú jeho žiarivými farbami a jedinečnou krajinou.

Hormuz, ktorý je historicky dôležitým prístavom, je dnes pokojným miestom, domovom malej dediny, iránskych umelcov a úžasných divov vytvorených len prírodou, ktoré okrem okrovej farby ponúka vybielené výhľady vytvorené slanosťou v jeho nízkej nadmorskej výške. Medzi obľúbené miesta návštevníkov ostrova patrí Červená pláž, Dúhové údolie, Soľná hora a Údolie sôch. Námornú históriu ostrova Hormuz si môžeš pozrieť návštevou pobrežnej portugalskej pevnosti.

Umeleckú energiu ostrova môžeš vidieť na nástenných maľbách a iných umeleckých dielach, ktoré dotvárajú ostrov v múzeu a galérii environmentálneho umelca Dr. Ahmada Nadaliana.

Ostrov Hormuz s rozlohou iba 16 štvorcový míľ, je stále málo navštevovaný turistami, a je domovom fenomenálnych javov, ktoré nechávajú návštevníkov s otvorenými ústami.

Irán ponúka ďalšie miesta

Irán - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: جمهوری اسلامی ایران
Hlavné mesto: Teherán
Úradné jazyky: perzština
Štátne zriadenie: islamská republika
Dátum vzniku: 11. februára 1979
Rozloha: 1648195 km²
Časové pásmo: UTC +3:30
Mena: iránsky rial
Kód meny: IRR
Kurz (za 1 € dostaneš): 44597.108 IRR
Medzinárodný kód krajiny: IRN/IR
Internetová doména: .ir
Predvoľba telefónneho čísla: +98

Blízke miesta do +/- 300km