Skip to content

Pláž Maho

Kto by túto pláž nepoznal?

A ak náhodou ju nepoznáš, tak čítaj....

Približná doba čítania: 2 minúty

Výlet na pláž Maho, ktorá leží v holandskej časti karibského ostrova Svätý Martin, je jedinečným zážitkom. Rozprestri si tu osušku, zavŕtaj nohy do piesku a neprepadaj panike, keď tesne nad tebou budú prelietať lietadlá, ktoré ti urobia peeling pieskom zadarmo a vzduch prevonia výpary paliva.

Pláž Maho leží hneď vedľa medzinárodného letiska Princess Juliana, ktorého ranvej číslo 10 o dĺžke 2 180 metrov je nezvykle krátka. Aby mohli lietadlá bezpečne pristáť, musí nad plážou letieť veľmi nízko, dokonca až tak nízko, že rozvírený vzduch turistov zráža k zemi.

Pláž Maho

Turistický priemysel sa na pláži Maho rozvíja s letiskom. V reštauráciach a baroch sú vyvesené časy letov a megafony dokonca prenášajú konverzáciu medzi pilotmi a kontrolnou vežou. Pre milovníkov lietadiel je to perfektné miesto na dovolenku, ostatným sa však nedostane kľudného zážitku, aký v Karibiku očakávajú.

Aby si si užil maximálne vzrušenie, vyraz na pláž v dobe príletov väčších lietadiel smerujúcich z Európy. Slávny Boeing 747 už tu bohužiaľ nepristáva.

Sint Maarten ponúka ďalšie miesta

Nenašli sme žiadne ďalšie súvisiace miesta

Sint Maarten - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Sint Maarten
Hlavné mesto: Philipsburg
Úradné jazyky: holandčina, angličtina
Štátne zriadenie: konštitučná krajina Holandského kráľovstva
Dátum vzniku: 10. októbra 2010
Rozloha: 34 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: antilský gulden
Kód meny: ANG
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.908 ANG
Medzinárodný kód krajiny: SX
Internetová doména: .sx
Predvoľba telefónneho čísla: +1721

Blízke miesta do +/- 300km