Skip to content

Pizza Pi

Priplávajte alebo sa plavte k tejto lodi s pizzou pri pobreží ostrova Svätý Tomáš.

Približná doba čítania: 2 minúty

Jedna z najlepšie hodnotených a najobľúbenejších reštaurácií na Amerických Panenských ostrovoch nemá oficiálnu adresu a je možné sa k nej dostať prenajatou loďou, člnom alebo plávaním. Plávajúca pizzeria s názvom Pizza Pi je jedinou “food truck loďou” v Karibiku, špeciálne vybavenou profesionálnou kuchyňou, ktorá pripravuje pizzu v newyorskom štýle. Reštaurácia prijíma objednávky prostredníctvom lodného rozhlasu, telefónu alebo e-mailu, ale vyzdvihnúť si pizzu je trochu ťažšie, pretože reštaurácia kotví vo Vianočnej zátoke, ktorá sa nachádza pri východnom konci ostrova Svätý Tomáš.

Pizza Pi je rozmarným vynálezom Sashu Bouisa, strojného inžiniera z MIT, ktorý sa stal kapitánom lode, a Tary Bouisovej, učiteľky, ktorá sa stala oceňovanou šéfkuchárkou na jachte. Americký pár strávil dva roky obnovou opustenej lode, do ktorej pribudla pec na pizzu s dvojitým obkladom z tehál, ventilácia s digestorom a solárne panely. Počas celého dňa lode priplávajú k plávajúcej pizzerii, priviažu sa a vychutnávajú si čerstvo pripravenú pizzu, ktorá sa podáva z okna kuchyne. Reštaurácia ponúka aj donášku so svojím člnom, ktorý slúži ako malá jedáleň, keď občas pripláva plavec.

V roku 2018 Sasha a Tara predali svoju pizzeriu novým majiteľom Heather a Brianovi Samelsonovým. Návštevníci aj miestni obyvatelia tvrdia, že pizza je stále špičková.

Americké Panenské ostrovy ponúka ďalšie miesta

Americké Panenské ostrovy - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States Virgin Islands
Hlavné mesto: Charlotte Amalie
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: začlenené územie USA
Dátum vzniku: 31. marec 1917
Rozloha: 346 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.09 USD
Medzinárodný kód krajiny: VI
Internetová doména: .vi
Predvoľba telefónneho čísla: +1340

Blízke miesta do +/- 300km