Skip to content

Reštaurácia Equator Line

Táto malá reštaurácia pri ceste existuje na severnej aj južnej pologuli, pretože ňou prechádza rovník.

Približná doba čítania: 2 minúty

Objednaj si kávu od baristu stojaceho na inej pologuli pri tejto fotogenickej geografickej zvláštnosti. Žltá čiara je namaľovaná cez rušnú dedinskú cestu plnú motocyklov, taxíkov, autobusov a nákladných vozidiel. Čiara prechádza cez dvojicu žiarivo bielych kruhových konštrukcií, ktoré nesú slová “Uganda Equator”.

Táto jednoduchá čiara označuje globálne významnú rovnobežku označujúcu 0 stupňov zemepisnej šírky. Rovník prechádza stredom týchto veľkých obručí na oboch stranách rušnej cesty a vedie priamo cez hlavný vchod do reštaurácie Equator Line.

Vo vnútri reštaurácie prechádza čiara rovníka cez dláždenú podlahu, pokračuje okolo baru a stúpa hore po stene. Tu, v tejto obľúbenej reštaurácii 9696 kilometrov od severného a južného pólu, je rozdelenie zemských pologulí zreteľne vyznačené.

Okrem toho, by návštevník nemal zabudnúť na to, že reštaurácia Equator Line je tiež príjemným miestom na večeru. V reštaurácii sa podáva vynikajúco aromatická, čerstvo namletá ugandská káva a rolex, obľúbené ugandské občerstvenie, ktoré je akousi omeletou so zeleninou zabalenou v chlebe chapati. Toto miestne jedlo je v ponuke doplnené množstvom jedál a nápojov z celého sveta.

Uganda street food
Rolex

Uganda ponúka ďalšie miesta

Uganda - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Uganda
Hlavné mesto: Kampala
Úradné jazyky: angličtina, swahilčina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 9. október 1962
Rozloha: 241038 km²
Časové pásmo: UTC +0:00
Mena: ugandský šiling
Kód meny: UGX
Kurz (za 1 € dostaneš): 4063.906 UGX
Medzinárodný kód krajiny: UGA/UG
Internetová doména: .ug
Predvoľba telefónneho čísla: +256

Blízke miesta do +/- 300km