Skip to content

Národný park Kidepo Valley

Tento park je domovom približne 500 druhov vtákov.

Približná doba čítania: 2 minúty

V severovýchodnej časti Ugandy sa nachádza národný park Kidepo Valley. Tento 557 km² čistej divočiny hraničí s Južným Sudánom a Keňou.

Park, ktorý sa nachádza medzi rázovitými kopcami polosuchého pohoria Karamoja, vyživujú dve sezónne rieky: Kidepo a Narus. Údolie rieky Narus je trvalou mokraďou, ktorá uhasí smäd všetkých divokých zvierat v parku. Rozsiahle a nekonečné savany s občasným výskytom akácií, ktoré narúšajú krajinu, najlepšie vystihujú Kidepo.

V parku žije 77 druhov cicavcov a 500 druhov vtákov. Tie môžu návštevníci vidieť, keď prechádzajú vychodenými cestami počas safari dobrodružstva. Charakteristickým znakom parku sa stali obrovské stáda byvolov a slonov.

Skalné výbežky, ako napríklad Kakine skaly a leopardie skaly, sú miestami odpočinku veľkých šeliem Medzi ďalšie druhy cicavcov patria gepardy, antilopy, zebry, Jackson hartebeest, šakaly pruhované, hyeny a mnohé ďalšie. V tomto parku žijú aj vzácne druhy vtákov, ako sú pštrosy, hadožrúty, dropy Kori, sokoly trpasličie a supy egyptské.

Národný park je obklopený miestnou komunitou známou ako Ik. Tí žijú v susedných kopcoch a ponúkajú úžasné kultúrne safari. Korene ich predkov siahajú až do južného Egypta.

Uganda ponúka ďalšie miesta

Uganda - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Uganda
Hlavné mesto: Kampala
Úradné jazyky: angličtina, swahilčina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 9. október 1962
Rozloha: 241038 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: ugandský šiling
Kód meny: UGX
Kurz (za 1 € dostaneš): 3990.312 UGX
Medzinárodný kód krajiny: UGA/UG
Internetová doména: .ug
Predvoľba telefónneho čísla: +256

Blízke miesta do +/- 300km