Skip to content

Starý kostol Petrolandia

Z utopeného brazílskeho mesta zostal len strašidelný vrchol starého kostola.

Približná doba čítania: 2 minúty

Po tom, čo sa z nádrže najväčšej štátnej vodnej elektrárne objavil len vrchol starého kostola a obyvatelia Petrolandie sa presunuli ďalej od stúpajúcich vôd, sa to, čo bolo kedysi známe len ako Petrolandia, teraz definitívne nazýva „Stará Petrolandia“.

Hoci novopomenovaná stará dedina nemá žiadny konkrétny pozemok, ktorým by sa dala nazvať jej poloha, všeobecne sa spája s klenutou gotickou kupolou ich bývalého kostola, ktorá stále vyčnieva nad hladinu vody. Podľa tehlovej fasády kostola sa zdá, že ide o továreň alebo niečo podobné, ale oblúky, ktoré stoja čisto nad vodou, rozprávajú skutočný príbeh tejto podivne strašidelnej pamiatky. Kým bola Stará Petrolandia ešte obývaná, kostol so svojím vysokým oblúkom musel byť centrom mesta.

Vodná elektráreň, ktorá podnietila zaplavenie Starej Petrolandie, stále funguje a využíva vody umelo vytvorenej nádrže na výrobu energie pre nové mesto. Avšak bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažili vymazať spomienku na staré mesto, ani prísľub čistej, futuristickej energie nedokáže úplne vymazať stopy starej Petrolandie.

Brazília ponúka ďalšie miesta

Starý kostol Petrolandia

Brazília - Krátke info

Miestny názov: Brasil
Hlavné mesto: Brazília
Úradné jazyky: portugalčina
Štátne zriadenie: federatívna republika
Dátum vzniku: 7. september 1822
Rozloha: 8515767 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: real
Kód meny: BRL
Kurz (za 1 € dostaneš): 5.261 BRL
Medzinárodný kód krajiny: BRA/BR
Internetová doména: .br
Predvoľba telefónneho čísla: +55